کد خبر: ۴۸۶۵۸
تعداد بازدید: ۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
رئیس قوه قضائیه به طور سرزده از بخش‌های مختلف زندان اوین به ویژه هر سه بند امنیتی آن (بندهای دو الف - ۲۰۹ - ۲۴۱) دیدن کرد و با برخی متهمان بازداشت موقت به صورت چهره به چهره به گفت وگو پرداخت.
به گزارش تجارت امروز به نقل  از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در مدت حضور خود در زندان اوین، عمدتاً با «متهمان بازداشت شده تحت قرار تامین» به صورت چهره به چهره دیدار و گفت و گو کرد.

وی به هنگام حضور در بندهای امنیتی زندان اوین، شمار روزهای بازداشتی متهمان را از آنان جویا و در همین زمینه خواستار ارائه توضیحات لازم توسط مقامات قضایی و ضابطان شد.

او در گفت وگوی چهره به چهره با متهمان از نوع اتهام، مدت بازداشت موقت و شرایط بهداشتی و غذایی زندان سوال کرد.

در جریان این بازدید عده ای از متهمان تقاضا کردند به تنهایی با رئیس قوه قضائیه گفت وگو کنند که قاضی‌القضات در خلوت با آنان به گفت وگو نشست.

رئیس قوه قضائیه در ادامه در مورد یکی از پرونده‌های مهمی که اخیرا تشکیل شده و ۶ نفر بازداشتی دارد، با قاضی و کارشناسان پرونده که به فوریت به زندان دعوت شده بودند، به صورت تفصیلی به گفت وگو پرداخت.

محسنی اژه‌ای در پایان حضور در زندان به زندانبانان و نگهبانان توصیه کرد پیوسته خدا را ناظر و حاضر بر اعمال خود ببینند و مواظب باشند که حق کسی ضایع نگردد و به کسی ظلم نشود.

بازدید سرزده از اوین سومین بازدید رئیس قوه قضائیه از زندان در سی و پنجمین روز خدمت در کسوت قاضی القضاتی بود.

محسنی اژه‌ای در یک ماه شروع به کار در کسوت رئیس دستگاه قضا بارها در جمع‌های مختلف مسئولین قضایی کشور به موضوع قرار بازداشت موقت اشاره کرده است.

این گزارش حاکی است رئیس قوه قضائیه در همین زمینه در جمع اعضای شورای عالی قضایی و یا با حضور در دادگستری شهر قدس دستور داد: قرار بازداشت موقت تا آنجایی که ضرورت دارد صادر نشود و آنانی هم که ضروری است با ملاحظه دقیق قانون باشد.

رئیس دستگاه قضاء اعلام کرد: در این‌گونه موارد بازداشت موقت هم پرونده‌ها باید زودتر و سریع‌تر رسیدگی شود تا زمان بازداشت کمتر شود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری