کد خبر: ۴۸۷۰۷
تعداد بازدید: ۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه اعلام کرد:
رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه از شناسایی و انهدام یک باند ۱۰۲ نفره در استان تهران خبر داد که با اخذ رشوه اقدام به اعمال نفوذ و کارچاق‌کنی در پرونده‌های ثبتی می‌کردند.
به گزارش تجارت امروز به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عبداللهی در نشست شورای عالی قوه قضائیه که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، افزود: در جریان برخورد با این شبکه، ۲۳ کارمند سازمان ثبت اسناد و املاک، ۷۰ وکیل و ۹ کارچاق کن تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

وی همچنین از انهدام یک باند هفت نفره ارتشاء شامل 4 وکیل و 3 کارمند در استان تهران خبر داد و گفت: شبکه پولشویی و برداشت غیرقانونی از حساب‌های بانکی مردم در روزهای اخیر شناسایی و با آنان برخورد شده است.

عبداللهی با اشاره به گزارش هفته گذشته رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه درباره کلاهبرداری با جعل عنوان سامانه «ثنا» قوه قضائیه، از شناسایی و برخورد با یک باند کلاهبرداری در استان زنجان خبر داد که با ارسال پیامک جعلی با عنوان سامانه «ثنا» اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کردند.

در این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور به ارائه گزارشی از پیگیری 2 دستور رئیس قوه قضائیه درباره گرانی‌ها و علل معطلی مردم در ادارات پرداخته و گفت: در دستور رئیس دستگاه قضا، تاکنون ۲۹۷ حکم بازرسی در این زمینه صادر شده و ۵۹۵ بازرس در کل کشور 1137 مورد بازرسی سرزده انجام داده اند و 1525 مورد تذکر اصلاحی ارائه شده و 3064 آسیب هم شناسایی شده است.

عیسی زارع پور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات نیز در این نشست با اشاره به فعالیت سامانه نوبت دهی الکترونیکی قوه قضائیه گفت: از ابتدای سال تاکنون به طور متوسط ماهانه یک میلیون نوبت الکترونیک برای مراجعان به مراجع قضایی صادر شده است.

وی با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه درباره بررسی پرونده های مُسن موجود در دادگاه‌های تجدیدنظر گفت: با ایجاد سامانه یکپارچه مدیریتی قوه قضائیه، امکان بررسی برخط تعداد پرونده های موجود در هر شعبه و سابقه و روند سیدگی به آنها فراهم شده که مدیران بخش های مختلف قضایی می توانند به بهترین نحو از آن بهره برداری کنند.

با توجه به اینکه تحول در دستگاه صرفا از طریق به کارگیری نیروهای انسانی کارآمد و پویا شکل می‌گیرد، دستور کار جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه نیز برای دومین هفته پیاپی به مدت یک ساعت و ۳۰ دقیقه به موضوع «بررسی مشکلات کارکنان دستگاه قضا و راهکارهای برطرف کردن آنها» اختصاص داشت که اعضای شورای عالی قوه قضائیه در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص طی روزهای آینده انجام گیرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری