کد خبر: ۴۸۷۲۵
تعداد بازدید: ۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
سیدمحمدرضا میرتاج الدینی از چهره‌های سیاسی اصولگرا بر این باور است که ابراهیم رئیسی، یقیناً یک دیپلمات چهره و کارکشته را برای وزارت خارجه انتخاب می‌کند.

به گزارش تجارت امروز،ناطقان: سیدمحمدرضامیرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره کابینه پیشنهادی ابراهیم رئیسی به مجلس شورای اسلامی  گفت: تلاش آقای رئیسی بر این است که کابینه‌ای بسیار قوی، جامع و منسجم به مجلس معرفی کند. ارزیابی کاملی نیز نسبت به گزینه‌ها دارند یک تیم اقتصادیِ منسجم را تدارک دیدند.

گزینه رئیسی برای سکان‌داری وزارت خارجه/اختلاف بر سر تیم اقتصادی است؟

رئیسی تلاش دارد از تجربه و تخصص در انتخاب اعضای کابینه استفاده کند

او افزود: آقای رئیسی برای وزارت خانه‌های دیگر نیز سعی کردند از افرادی که هم دانش و هم تخصص در ارتباط با آن وزارتخانه دارند و درعین‌حال تجربه مدیریت داشته باشند را انتخاب می‌کنند. این تلاش برای ما مشهود است اما درنهایت نظر مجلس مهم است و اینکه چگونه برخورد خواهد کرد.

کابینه‌ای منسجم و پای‌کار تشکیل شود

این چهره سیاسی اصولگرا ادامه داد: طبیعتاً همه افراد یک کابینه در یک سطح نخواهند بود در واقع در هیچ کابینه‌ای این انتظار وجود ندارد که همه در یک سطح باشند. به‌هرحال در هر کابینه‌ای ممکن است هم افراد قوی و هم افراد متوسط حضورداشته باشند. ما به دنبال این هستیم که کابینه‌ای منسجم، پای‌کار، جهادی، انقلابی و جوان گرا تشکیل شود. امیدواریم که این‌ها حاصل شود.

او درباره کابینه احتمالی رئیسی که در رسانه‌ها منتشر شد و در پاسخ به این سؤال که این لیست را تا چه اندازه مورد تأیید می‌دانید؟ بیان کرد: در مورد این لیست، غیر از دفتر آقای رئیس‌جمهور، فرد دیگری نمی‌تواند تأیید کند و ما زمانی این لیست را تأیید کنیم که به‌صورت رسمی از سوی دولت به مجلس ارسال شود بنابراین نمی‌توانم اظهارنظر دقیقی درباره این لیست داشته باشم.

گزینه رئیسی برای سکان‌داری وزارت خارجه /اختلاف بر سر تیم اقتصادی است؟

رئیسی یک دیپلمات چهره و کارکشته را برای وزارت خارجه انتخاب می‌کند

میرتاج الدینی در مورد گزینه وزارت خارجه کابینه رئیسی گفت: آقای رئیسی یک چهره کارکشته دیپلمات را برای وزارت خارجه انتخاب می‌کند چراکه وزارت خارجه یکی از وزارتخانه‌های بسیار مهم است ارتباط با همسایگان در اولویت سیاست خارجی آقای رئیسی است یقیناً روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی قوی با آن‌ها خواهند داشت.

مذاکرات هسته‌ای و برجام مربوط به‌نظام است نه دولت

او درباره آینده مذاکرات هسته‌ای و برجام در دولت رئیسی نیز عنوان کرد: ما دراین‌ارتباط در میانه راه هستیم و این حرکت مربوط به‌نظام است نه دولت؛ یعنی این‌گونه نیست که با رفتن دولت تغییر یابد. ما هزینه‌های زیادی در برجام دادیم اما هنوز به نتایج آن، امتیازات و تعهداتی که طرف مقابل در برجام در قبال ایران داشته نرسیده‌ایم به‌ویژه در بحث رفع تحریم‌ها.

هدف اصلی دولت رئیسی رفع تحریم‌های ظالمانه است

او اضافه کرد: در واقع سیاست دولت رئیسی این است که تلاش خواهد کرد به تعهدات طرف مقابل برسیم بدین گونه که تحریم‌ها برداشته شود بنابراین با این رویکرد، روند مذاکرات هسته‌ای ادامه پیدا خواهد کرد منتهی با شیوه‌های جدید و شیوه‌هایی که متناسب با رویکرد این دولت است. هدف اصلی هم رفع تحریم‌های ظالمانه است.

امیر عبداللهیان یکی از چهره‌های مقبول در سیاست خارجی است

او درباره حضور احتمالی امیر عبداللهیان به‌عنوان وزیر خارجه در کابینه رئیسی اظهار کرد: ایشان یکی از چهره‌های مقبول و باتجربه در حوزه سیاست خارجی است.

این چهره سیاسی اصولگرا درباره اختلافات به وجود آمده در تیم اقتصادی رئیسی اشاره کرد: من وارد بحث اختلافات نمی‌شوم.

پیام کابینه رئیسی به جامعه و مردم

او در پاسخ به این سؤال که پیام کابینه رئیسی به جامعه و مردم چقدر مهم است؟ تأکید کرد: پیام کابینه رئیسی پیام تلاش شبانه‌روزی، کار، رفع مشکلات اقتصادی مردم و درنتیجه مردمی بودن کابینه است که همراه مردم خواهد بود.

او درباره زمان دقیق معرفی کابینه رئیسی به مجلس بیان کرد: زمان دقیق باید از سوی دولت آقای رئیسی اعلام شود هر زمان اعلام کنند ما در مجلس، برنامه را بر اساس آن تدوین خواهیم کرد. دراین‌باره که آیا چهارشنبه اعلام می‌شود یا خیر، نمی‌توانیم اظهارنظر دقیقی داشته باشیم چون پنجشنبه، جمعه تعطیل است نمی‌توان پیش‌بینی کرد که آیا امروز (چهارشنبه) لیست کابینه رئیسی به مجلس معرفی می‌شود یا خیر؟ باید منتظر باشیم تا ببینیم دولت چه چیزی را اعلام می‌کند.

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری