کد خبر: ۴۸۷۲۶
تعداد بازدید: ۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
شرکت سان هیدروژن (SunHydrogen) همکاری جدیدی برای کمک به توسعه تولید هیدروژن انجام داده و فناوری تولید هیدروژن سبز مبتنی بر نانوذرات خود را یک قدم به تجاری‌سازی نزدیک کرده است.

به گزارش تجارت امروز، سان هیدروژن اعلام کرد که پیشرفت مثبتی در مقیاس‌گذاری فناوری هیدروژن سبز مبتنی بر نانوذرات خود تجربه کرده است.

این شرکت با همکاری گروه اسمید و شرکت اینردوکس در حال توسعه فناوری خود است، فناوری که می‌تواند هیدروژن را با استفاده از نور خورشید و آب در مقیاس تجاری تولید کند. در این همکاری، اشمید در حال توسعه فرآیند و تجهیزات برای تولید هیدروژن است، در حالی است که اینردوکس بر فرآیند الکتروشیمیایی ایجاد قالب‌های غیرمتخلخل روی لایه‌های شفاف برای رشد نانوذرات متمرکز شده است.

سان هیدروژن اعلام کرد، پس از آزمایش چندین سورفکتانت جایگزین، تیم تحقیقاتی همکار این شرکت در دانشگاه آیووا با موفقیت یک جایگزین زیست‌تخریب‌پذیر را شناسایی کرده است که می‌تواند برای رشد نیمه‌هادی‌ها به حمام آبکاری اضافه شود. تیم تحقیقاتی دانشگاه آیووا همچنین به بهبود فرآیند الکتروشیمیایی رسوب نیمه‌هادی‌ها ادامه می‌دهد.

چگالی فوتوالکتروشیمیایی که در شرایط آزمایشگاهی (بدون کاتالیزور) به دست آمده است، می‌تواند حداکثر بازده تبدیل نور خورشید به هیدروژن را به کمی بیشتر از ۱۷ درصد برساند.

یانگ، مدیرعامل سان هیدروژن، گفت: تیم تحقیقاتی ما در دانشگاه آیووا شیمی ساخت فناوری نانوذرات را از نظر زیست‌محیطی بدون آسیب رساندن به کیفیت نیمه هادی‌ها، فراهم کرده است و با این کار فرآیند ما یک قدم به تجاری‌سازی شدن نزدیک‌تر شده‌است.

برخلاف سوخت‌های هیدروکربنی، مانند نفت، زغال‌سنگ و گاز طبیعی که در صورت استفاده از آن‌ها دی‌اکسید کربن و دیگر آلاینده‌ها تولید و وارد اتمسفر می‌شود، استفاده از سوخت هیدروژن باعث تولید آب خالص به‌عنوان محصول جانبی می‌شود.

با بهینه‌سازی دانش الکترولیز آب در مقیاس نانو، نانوذرات توسعه داده‌شده در این شرکت با تقلید از فتوسنتز، نور خورشید را برای جداسازی هیدروژن از آب استفاده کرده و هیدروژن تجدید پذیر و سازگاربامحیط‌زیست تولید می‌کند.

سان هیدروژن با استفاده از روشی ارزان‌قیمت، هیدروژن تجدید پذیر تولید می‌کند و قصد دارد تا هیدروژن تجدید پذیر تولیدشده را برای استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به پیل سوختی عرضه کند.

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری