کد خبر: ۴۸۷۶۹
تعداد بازدید: ۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد:
همزمان با چهل و یکمین سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس نخستین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای با عنوان «بازی‌ دل‌ها» با موضوع «ایثار»، «فداکاری» و «شهادت» با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، ‌مطلب بالا را  رحیم نریمانی مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد و افزود: هدف از برگزاری این جشنواره بسترسازی در زمینه اعتلا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

او اظهار داشت: همچنین با برگزار این جشنواره قصد داریم سطح کیفی و کمی تولیدات فرهنگی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای را با مشارکت علاقه‌مندان ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: این جشنواره پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار خواهد شد.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره شرایط شرکت دراین جشنواره گفت: علاقه‌مندان و متخصصان می‌تو انند آثار خود را در دو محور «شهدای مدافع حرم و مکتب سلیمانی» و «شهدای سلامت» به دبیرخانه ارسال کنند.

به گفته نریمانی، این جشنواره در دو بخش «عمومی» و «تخصصی» برگزار خواهد شد. در بخش «عمومی» نخستین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای همه علاقه‌مندان، طراحان بازی می‌توانند از طریق ارسال ایده بازی بر اساس محورهای یاد شده در جشنواره شرکت کنند. علاقه‌مندان به شرکت در بخش «تخصصی» که فقط به طراحان بازی باسابقه و حرفه‌ای و تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز در نظر گرفته شده است، باید با ارسال کامل سند طراحی بازی یا گیم دیزاین داکیومنت (GDD) به دبیرخانه در این رویداد شرکت کنند.

وی با بیان این‌که آیین پایانی نخستین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای «بازی‌ دل‌ها» هفته نخست مهرماه ۱۴۰۰، هم‌زمان با گرامیداشت «هفته دفاع مقدس» برگزار می‌شود، گفت: به برگزیدگان این جشنواره جوایز نقدی ارزنده‌ای اهداء خواهد شد. همچنین، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از تولید طرح‌ها و ایده‌های برتر ارائه شده توسط تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز که قابلیت ساخت را داشته باشند با اختصاص بودجه، حمایت خواهد کرد.

ارسال آثار از ابتدای شهریور 

نریمانی تاکید کرد: شرکت‌کنندگان از اول تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی « hamgara@ircg.ir » ارسال کنند تا مورد داوری قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت نوید شاهد مراجعه کنید.

مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بنیاد شهید و امور ایثارگران داوری محتوایی جشنواره «بازی دل‌ها» بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران و داوری فنی طرح‌ها و ایده‌های دریافتی این رویداد بر عهده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای خواهد بود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری