کد خبر: ۴۸۸۳۸
تعداد بازدید: ۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد سامانه جامع اشتغال ایرانیان با جمع‌آوری اطلاعات جوانان و متخصصان مشکلات اشتغال را رفع کرده و کمک خواهد کرد تا متقاضیان، دسترسی بهتری به انتخاب مشاغل داشته باشند.
به گزارش تجارت امروز، حجت اله عبدالمالکی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با تشریح برنامه های خود با بیان اینکه زمینه فعالیت وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار وسیع است، گفت: این نهاد بالاترین سطح ارتباط با کارگران، معلولان، روستاییان، زنان سرپرست خانوار، سالمندان و مراکز خیریه و غیر انتفاعی را دارد که شامل خدمات رسانی به ۷۰ درصد مردم می شود.

وی با بیان اینکه این وزارتخانه یک نهاد مردمی است، اظهار داشت: این وزارتخانه مسوولیت سیاست های کلان و قوانین کلی نظام از جمله قانون کار، بیمه بیکاری و حمایت از معلولان را برعهده دارد.

عبدالملکی با بیان اینکه در صورت کمک و پشتیبانی مجلس برنامه های ارائه شده، قابلیت اجرایی شدن دارند، خاطرنشان کرد: تورم و بیکاری از مشکلات اصلی مردم است و همه مسئولان دغدغه بیکاری جوانان، فارغ التحصیلان و متخصصان در کشور را دارند که وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیرخانه اشتغال، مسئول اقدام در این زمینه است.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی اقدامات بسیاری برای توسعه اشتغال انجام شده است، تاکید کرد: اکنون اطلاعات و آمار دقیقی در مورد اشتغال جامعه نداریم و به دلیل نبود منابع کافی نمی توان برای رفع این مشکل اقدامی انجام داد.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر همین اساس در گام نخست ایجاد سامانه جامع اشتغال ایرانیان را در دستور کار قرار داده ام تا آخرین وضعیت اشتغال مشخص باشد و به برنامه ریزی برای رفع آن کمک کند.

به گفته وی، سامانه جامع اشتغال ایرانیان بانک اطلاعات غنی خواهد بود تا کارآفرینان اقدام به انتخاب افراد کرده و از سوی دیگر متقاضیان شغل، دسترسی بهتری به انتخاب مشاغل داشته باشند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری