کد خبر: ۴۸۸۴۰
تعداد بازدید: ۲۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت در تعطیلات کرونایی با همه توان در کنار مردم حضور داشت، از تولید 3 میلیون عدد سرنگ و ارائه خدمات به بیش از ۶۸۱ هزار نفر در این بازه زمانی خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، کریم همتی درباره اهم فعالیت های جمعیت در بازه زمانی ۲۵ تا ۳۰ مرداد تعطیلات کرونایی افزود: پیرو مصوبات قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، خدمات جمعیت در واحدهای درمان اضطراری، مراکز واکسیناسیون و داروخانه ها تقویت شد.

وی اعلام کرد: در این مدت به ۶۸۱ هزار نفر خدمت رسانی شد. در همین راستا از 3786 نفر  استفاده و هفت بیمارستان RDH نیز ایجاد شد.

او اضافه کرد: هلال احمر در عرصه تزریق واکسن نیز ورود کرد و در ۱۱۳ مرکز واکسیناسیون تجمعی دانشگاه ها به ارائه خدمت پرداخت. همچنین ۱۵ مرکز واکسیناسیون توسط هلال احمر ایجاد شد تا روند واکسیناسیون تسهیل شود و این آمادگی در مجموعه ما وجود دارد تا در صورت درخواست وزارت بهداشت بر تعداد این مراکز افزوده شود.

همتی اعلام کرد: اکنون 5 مرکز درمانی جمعیت هلال احمر به عنوان مرکز تخصصی درمان کرونا فعالیت می کنند. از سوی دیگر تقریبا همه ظرفیت بیمارستان نورافشار برای بیماران کرونایی اختصاص داده شده است. ورودی اورژانس در ۶ روز در این بیمارستان ۱۶۹۱ مورد بوده که ۱۶۵۲ نفر پس از طی کردن مراحل درمانی ترخیص شده اند و از این تعداد ۳۹ نفر همچنان بستری هستند.  ۷۸۷ نفر از مراجعین در این بازه زمانی به بیمارستان نورافشار خدمات تصویربرداری دریافت کرده و به ۱۲۲۵ نفر خدمات آزمایشگاهی ارائه شده است. خوشبختانه در این بازه زمانی میزان مرگ و میر در بیمارستان نورافشار به صفر رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: تنها مشکل اساسی که در حوزه خدمات رسانی باعث ایجاد ازدحام مراجعین شده بود قطع سامانه های شرکت های بیمه بود که این حوزه نیز ساماندهی شد. همچنین در ۱۳ داروخانه ساعت خدمات رسانی نیز افزایش یافته است تا شهروندان براحتی بتوانند داروهای مورد نیاز خود را تامین کنند.

همتی درباره سایر فعالیت های هلال احمر در تعطیلات کرونایی گفت: در این بازه زمانی و پس از تشکیل و اعلام مصوبات جلسه قرارگاه مبارزه با کرونا 3 میلیون سرنگ در مجموعه سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در انواع مختلف تولید و سبب شد تا در این حوزه نیز کشور با کمبودی مواجه نشود. همچنین در تعطیلات اخیر در 3 مرحله 3 میلیون و ۳۳۰ هزار دز واکسن وارد و نقش موثری بر عدم توقف روند واکسیناسیون در کشور ایفا شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری