کد خبر: ۴۸۸۴۵
تعداد بازدید: ۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاون بهداشت این وزارتخانه تاکید کرد با همکاری صندوق حمایت از هنرمندان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به واکسیناسیون هنرمندان اقدام شود.
 

به گزارش تجارت امروز، سعید نمکی در این نامه خطاب به علیرضا رئیسی افزود:‌ پیرو ابلاغ اینجانب در نامه مورخ نهم مرداد ۱۴۰۰ و مذاکرات اخیر، واکسیناسیون هنرمندان کشور به عنوان سرمایه های فرهنگی و اجتماعی که می توانند در این شرایط خاص جامعه متأثر از دوران طولانی کرونا با خلق آثاری فاخر و تأثیرگذار و تلطیف کننده روان مردم در تاب آوری اجتماعی نقش آفرینی کنند بسیار مهم است.

لذا ضروریست در اسرع وقت با هم آهنگی جناب آقای سیدزاده مدیرعامل محترم صندوق حمایت از هنرمندان که لیست کلیه عزیزان را در اختیار دارند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقسیم هنرمندان عزیز ثبت نام شده در سراسر کشور بین دانشگاه های علوم پزشکی عملیات نام نویسی و انجام ایمن‌سازی این عزیزان علیه کووید۱۹ را از همین امروز آغاز نمائید.

به گزارش ایرنا، طی ۱۹ ماه گذشته از شیوع ویروس کرونا در کشور جمعی از هنرمندان عرصه های مختلف از جمله اکبر عالمی، کریم اکبری مبارکه، چنگیز جلیلوند، پرویز پورحسینی، کامبوزیا پرتوی، خسرو سینایی، علی سلیمانی و فرشته طائرپور بر اثر ابتلا با این بیماری جان باخته اند.  

تا کنون افراد ۶۰ سال به بالا بر اساس فراخوان وزارت بهداشت واکسن کرونا دریافت کرده اند.    

همچنین سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ششم مرداد ماه در نامه‌ای به علیرضا رئیسی معاون بهداشت این وزارتخانه، بر واکسیناسیون کارمندان بانک تاکید کرد.

نمکی روز پنجم مرداد نیز در نامه‌ای به رئیسی، خواستار واکسیناسیون پنج گروه جدید و هدف شامل رانندگان، زندانیان، معلمان، خبرنگاران و دیابتی ها به میمنت عید غدیرخم شد.

مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز سه شنبه ۱۲ مرداد ماه اعلام کرد: از هم‌اکنون متولدین ۱۳۴۷ و قبل از آن در سراسر کشور امکان دریافت آنی نوبت در سامانه salamat.gov.ir دارند.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۴ مرداد در نامه‌ای به علیرضا رئیسی معاون بهداشت این وزارتخانه بر کاهش دو ساله سن واکسیناسیون در گروه‌های هدف تاکید کرد.

پیش از این متولدین ۱۳۴۷ و قبل از آن در سراسر کشور امکان دریافت آنی نوبت در سامانه salamat.gov.ir داشتند که با دستور اخیر وزیر بهداشت، سن نام نویسی واکسیناسیون گروه‌های هدف دو سال کاهش یافت.

همچنین وزیر بهداشت روز گذشته یکشنبه ۳۱ مرداد در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دستور آغاز واکسیناسیون کرونا در افراد زیر ۵۰ سال در برخی از استان‌های کشور را اعلام کرد.

از ابتدای شیوع کرونا در کشور(اسفند ۹۸) تا کنون، ۱۰۲ هزار و ۳۸ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و روز گذشته(یکشنبه) با مرگ ۶۸۴ نفر طی ۲۴ ساعت رکورد تلفات روزانه شکست. 

کرونا در ایران اکنون خیز پنجم خود که از ابتدای تیر آغاز شد، را سپری می کند و چندین بار رکورد تلفات روزانه طی ۱۹ ماه گذشته را شکسته است.

تا کنون ۱۶ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۶۸۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۵ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۶۵۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۲ میلیون و ۷ هزار و ۵۱۴ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir نام نویسی کنند.

اکنون ۳۵۹ شهر کشور در وضع قرمز، ۵۹ شهر در وضع نارنجی، ۳۰ شهر در وضع زرد قرار دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری