کد خبر: ۴۸۸۴۷
تعداد بازدید: ۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
امروز جمعیت قابل توجهی از مردم شهر و کشور ما نیازمند تجهیزات و خدمات پزشکی هستند، در چنین شرایطی وظیفه خود می‌دانیم به میزان توان این نیازها را پاسخ دهیم و اگر غیر از این عمل کنیم، نزد خداوند متعال و حضرت رضا (ع) مسئول خواهیم بود.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی اعلام کرد و افزود:آستان قدس وظیفه خود می‌داند در شرایط حساس فعلی با همه وجود برای خدمت به مردم به میدان بیاید

وی هفته گذشته در آئین اهدای تجهیزات پزشکی و دارو توسط آستان قدس رضوی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با تأکید بر این‌که به میزان توان نیازهای فوری بیمارستان‌های مشهد را تأمین خواهیم کرد، ادامه داد:با تمام توان در کنار کادر درمان هستیم.

وی با بیان این‌که بی‌تفاوتی به نیازهای مردم در موضوع کرونا عذاب الهی را به دنبال خواهد داشت، افزود: رهبر معظم انقلاب همواره در خصوص توجه به نیازمندان و احسان پذیران تأکید داشته و دارند از این رو، آستان قدس با تمام توان و امکانات سعی می‌کند برای رفع مشکلات مردم در کنار کادر درمان باشد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هیچ دین، مذهب، مکتب فلسفی و عرفانی به اندازه اسلام به کرامت، شخصیت، حیات و برآورده کردن نیاز انسان‌ها اهمیت نداده است و ما پیرو چنین دین و مکتبی هستیم.

وی به جلسه چند هفته گذشته خود با رئیس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حرم مطهر اشاره کرد و گفت: در این جلسه نیازهای ضروری بیمارستان‌های مشهد مطرح شد، بنده گفتم «هر نیاز فوری که بیمارستان‌ها برای نجات جان مردم دارند را آستان قدس به میزان توان تأمین خواهد کرد و اگر منابعش موجود نباشد، از منابع دیگری که جزو کارهای مستحبی است به این مهم اختصاص می‌دهیم زیرا نجات جان انسان‌ها واجب است.

مروی افزود: برای کمک به خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها، دستور تعطیلی مهمانسرا را صادر کردم زیرا توزیع غذای حضرتی و بسته‌های تبرکی واجب نیست اما حفظ جان مردم واجب است؛ کسی با نخوردن غذای تبرکی از دنیا نمی‌رود اما عدم تأمین تجهیزات پزشکی ممکن است جان یک انسان را به خطر بیاندازد، ما اگر بتوانیم جان حتی یک انسان را نجات دهیم به مراتب ثوابش بیشتر از آن است که به هشت میلیارد جمعیت روی کره زمین بسته تبرکی بدهیم.

وی با بیان این‌که این اقدام آستان قدس، گام نخست است، تصریح کرد: از ابتدای آغاز کرونا آستان قدس رضوی به میزان توان برای رفع مشکلات مردم تلاش کرده است، به‌طوری که این آستان مقدس طی یکسال و نیم گذشته حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای کمک به نیازمندان و مقابله با شیوع کرونا هزینه کرده، تنها در دهه کرامت تا دهه ولایت امسال، آستان قدس رضوی ۱۹۰ میلیارد تومان بسته معیشتی با همراهی مردم و خادمیاران برای کمک به نیازمندان در سراسر کشور تهیه و توزیع کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی با قدردانی از شرکت داروسازی ثامن وابسته به آستان قدس برای افزایش ۴۰ درصدی میزان تولید سرم، گفت: از این شرکت می‌خواهم بازهم برای افزایش میزان تولید سرم تلاش کند، در شرایط موجود به‌هیچ عنوان نباید نگاه تجاری، سوداگری و درآمدی برای رفع نیازهای پزشکی جامعه وجود داشته باشد.

مروی ابراز کرد: بنده دست تمام پزشکان، پرستاران و کارکنانی که در این شرایط به طور ۲۴ ساعت در خدمت بیماران هستند و جان خود را در این راه به خطر می‌اندازند می‌بوسم و از آنان قدردانی می‌کنم.

وی افزود: اینکه دیگران دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند و وظیفه خود را انجام نمی‌دهند، دلیلی نمی‌شود که ما نیز کوتاهی کنیم، آستان قدس بطور حداکثری دستورالعمل‌ها را در حرم مطهر رعایت می‌کند و هر زمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ستاد کرونا به ما اعمال محدودیتی اعلام کنند حتماً انجام خواهیم داد و در اعمال آن محدودیت از هیچ توهین و هجمه‌ای هراس نخواهیم داشت زیرا مکلف به انجام تکلیف شرعی خود هستیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی معطل دیگران نمی‌شویم، اگر در مشهد تمام بازارها، هتل‌ها، رستوران‌ها، فرودگاه و غیره باز باشد، باز هم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را وظیفه شرعی خود می‌دانیم، زیرا هرکسی در روز قیامت مسئول اعمال خود است اما این انتظار از دیگران نیز می‌رود که به وظایف خود عمل کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری