کد خبر: ۴۸۸۴۹
تعداد بازدید: ۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
با توسعه خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی در زمینه تأمین داروهای بیماران کرونایی، روزانه داروی مورد نیاز 1500 بیمار در داروخانه مرکزی امام رضا(ع) عرضه می‌شود.
به گزارش تجارت امروز به نقل از آستان نیوز، دستور 8 ماده‌ای تولیت آستان قدس برای بسیج امکانات در مقابله با موج پنجم کرونا، همه واحدهای زیرمجموعه این آستان را پای‌کار آورده تا در عرصه بهداشت و سلامت نیز خادم مردم مشهد باشند.

موسسه خدمات دارویی رضوی به‌عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس، از جمله مؤسساتی است که تمام توان خود را در این عرصه به کار گرفته است؛ از خرید مستقیم و توزیع 40 هزار رمدسیویر برای جبران کمبود این دارو در شهر مشهد تا توسعه فضای فیزیکی داروخانه برای کاهش زمان انتظار خانواده‌های بیماران.

دکتر سیدمهدی هاشمی‌نژاد، مدیرعامل مؤسسه خدمات دارویی رضوی در این باره گفت: مؤسسه خدمات دارویی رضوی از آغاز شیوع بیماری کرونا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود در حوزه تأمین و عرضه دارو در داروخانه مرکزی امام(ع) و اورژانس عدالتیان مشهد، توانسته خدمات ارزنده‌ای را به بیماران کرونایی ارائه دهد و در پیک پنجم کرونا نیز طبق دستور ۸ ماده‌ای تولیت آستان قدس رضوی به فعالیت‌های خود در این عرصه ادامه می‌دهد.

او اضافه کرد: خرید و عرضه 40 هزار ویال داروی رمدسیویر برای بیماران کرونایی توسط این مؤسسه در چهار مرحله به‌طور مستقیم از کارخانه تولیدکننده در تهران و ۱۲ هزار داروی آنوکساپارین و عرضه آن‌ها به بیماران خراسان رضوی در دو هفته گذشته، موجب حضور گسترده مراجعان در داروخانه مرکزی امام(ع) و افزایش زمان انتظار آن‌ها شده بود.

دکتر هاشمی‌نژاد افزود: در این راستا با همکاری انتشارات آستان قدس رضوی، ساختمان یکی از فروشگاه‌های کتاب به‌‌نشر در خیابان رازی مشهد به‌طور کامل تخلیه و در اختیار مؤسسه خدمات دارویی رضوی برای عرضه داروهای بیماران کرونایی قرار گرفت تا بخشی از مراجعان داروخانه مرکزی امام(ع) به‌طور موقت به این مکان جدید مراجعه کنند.  

وی ادامه داد: این مؤسسه با کسب مجوز از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عرضه حدود 50 قلم دارو بیماران کرونایی را از روز تاسوعای حسینی همزمان با 27 مرداد به مدت سه ماه در این فضای جدید مجهز شده، داروخانه‌ای آغاز کرده است که این امر تعداد مراجعان داروخانه مرکزی امام(ع) در جوار بیمارستان امام رضا(ع) را حدود 25 درصد کاهش داده و بر کیفیت ارائه خدمات آن افزوده است.

مدیرعامل مؤسسه خدمات دارویی رضوی اظهارداشت: این مکان جدید داروخانه، مجهز به دو تا سه باجه پذیرش، باجه صندوق و همچنین صندوق مکانیزه پرداخت الکترونیکی مبالغ دارو است که با مشارکت هشت نیرو از جمله یک یا دو مسئول فنی به‌صورت شبانه‌روزی به مراجعان به‌طور خاص در حوزه عرضه داروهای کرونایی خدمت‌رسانی می‌کند.

هاشمی‌نژاد با اشاره به فعالیت نزدیک به 70 نفر در فضای اصلی داروخانه مرکزی امام(ع) در سه شیفت مختلف در طول 24 ساعت شبانه‌روز می‌گوید: مؤسسه خدمات دارویی رضوی درمجموع در این دو فضای مجزا به‌طور میانگین در هر شبانه‌روز، اقلام دارویی حدود هزار و 500 بیمار کرونایی را تأمین و عرضه می‌کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری