کد خبر: ۴۸۸۷۹
تعداد بازدید: ۱۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
حسین عبداللهی فعال سیاسی
در بررسی وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم خیلی از نمایندگان یا خواب بودن، یا صحبت می کردند و یا غیبت داشتند.

به گزارش تجارت امروز، طول دادن بررسی وزرای پیشنهادی جز اینکه دولت رئیسی را در مسیر خدمت معطل می کند نتیجه دیگری نخواهد داشت.

سخنرانانی که مطالعه خوبی داشتند توانستند انتظارات مردم را از پشت تریبون اعلام کنند، آنانی هم که اشراف نداشتند یا تعریف کردند یا تخریب. 

نماینده ای مانند خانم هاجر چنارانی انصافا از حق نگذریم نماینده ای بسیار فهیم و آشنای قانون بدون هیچ توپوقی توانست حق نمایندگی مردم فهیم ایران را به جا بیاورد.

اینکه وزیری با تعریف یا تخریب انتخاب شود جالب نیست، در این چند روز بررسی مردم بسیاری پای تلویزیون ها نشستند و تک تک سخنان هم وزرا و هم نمایندگان را می شنوند و وعده های داده شده را یادد اشت می کنند تا فردا روزی بتوانند مطالبه کنند.

وعده های بزرگ توسط وزرای پیشنهادی نشان عمل نشدن است عمل نشدنی که فقط و فقط وقت مردم و خانه ملت را گرفته است.

آیا بهتر نبود بین وزرای پیشنهادی و کارشناسان مناظره ای برگزار می شد تا مردم جنس خدمت را می شناختند.

اکنون مجلس شورای اسلامی به عنوان سکوی پرش افرادی که تا دیروز هیچ پست و مقامی نداشته بودند تبدیل شده است، سکویی که بعدها برای آنان انتظاراتی پیش می آورد.

چرا فکر می کنیم کارشناسان چیزی حالیشان نیست، چرا فکر می کنید کارشناسان در رده اظهارنظر نیستند، چرا فکر می کنیم کارشناسان نمی توانند دست وزرای پیشنهادی پوششی را رو کنند.

با کمی مطالعه به پیشنه کشورهای موفق متوجه می شویم کارشناسان از جایگاه بالایی برخوردارهستند و به آنان اجازه داده شده تا در زمینه هایی که تخصص وافری دارند اظهار نظر کنند.

در ایران چقدر توانسته ایم از وجود کارشناسان بهره مند باشیم، آنان چقدر در تصمیم گیری ها نقش داشتند، که باید بگویم هیچی.

نماینده ای که از وزرا انتقاد می کنند تا چه میزان از تخصص کافی برخوردار هستند، آیا نماینده منتقد در جایگاه کارشناس هست که بتواند نظرات کارشناسی ارایه کند.

توصیه بنده به عنوان سرباز و دلسوز کشور از نمایندگان و وزرای پیشنهادی این است که اگر توان خدمت دارید واقعا خدمت کنید، اگر ندارید و به دنبال شهرت هستید، کارتان خیانت است و بس.

انتهای یادداشت//

  

   

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری