کد خبر: ۴۸۸۸۶
تعداد بازدید: ۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
اظهارات عجیب محرابیان:
وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه برای رفع مشکل آب و برق باید کارگاهی به وسعت ایران بنا کنیم، گفت: مکلفیم علاوه بر جبران عقب‌ماندگی‌ها طوری برنامه‌ریزی کنیم تا در افق بلند مدت قطعی آب و برق نداشته باشیم. 

به گزارش تجارت امروز، علی اکبر محرابیان  در جلسه رای اعتماد خانه ملت در جلسه بررسی صلاحیت‌های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم، با قدردانی از رئیس جمهوری بابت اعتماد به وی قدردانی کرد و گفت: این سومین بار است که برای کسب رای اعتماد در مجلس حاضر شده‌ام. 

وی با اشاره به اینکه در دوهفته اخیر در جلساتی که داشتیم نمایندگان به طور دقیق و موشکافانه نظرات خود را مطرح کردند، ادامه داد: در صورت کسب رای اعتماد تمام این نظرات را در دستور کار وزارتخانه قرار خواهم داد. 

محرابیان افزود: وزارت نیرو در دولت کار و تلاش تمام ظرفیت خود را به کار می‌بندد تا نسبت به رفع دغدغه‌های مردم اقدام کند. 

وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در حالی کار خود را شروع می‌کند که قطعی مکرر برق موجب اخلال در زندگی مردم و کسب و کار شده است، گفت: به دلیل این قطعی‌ها، بخشی از ظرفیت صنایع و تولید متوقف مانده و ضرر هنگفتی به تولیدکنندگان وارد می‌آید و باعث بیکاری و افزایش نرخ کالاهای تولیدی شده است.

وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه وضع در موضوع آب نیز در برخی نقاط کشور بهتر از برق نیست، ادامه داد: در برنامه ششم مجلس اهداف خوبی را در نظر گرفته بود که به آن نرسیدیم بنابراین مکلفیم علاوه بر جبران عقب‌ماندگی‌ها طوری برنامه‌ریزی کنیم تا در افق بلند مدت قطعی آب و برق نداشته باشیم. 

وی تاکید کرد: باید گارگاهی به وسعت ایران بنا کرده و کاستی‌ها را جبران کنیم. 

محرابیان افزود: در زمان معرفی به مجلس برنامه ای تدوین کردم که شامل حصول اطمینان از تامین آب و برق پایدار، ارتقا حکمرانی آب با مبانی عدالت، شفافیت و قانون مداری، بهبود اقتصاد آب و برق با اولویت افزایش بهره‌وری و راندمان، ارتقا سطح پژوهش و فناوری با تکیه بر ساخت داخل ، بهبود فضای کسب و کار در آب و برق با تکیه بر بخش مردمی و مردمی‌سازی این صنعت است. 

به گفته محرابیان، مهمترین سرمایه ما نیروی انسانی انقلابی، پاک، دانش آموخته و فرهیخته است.

وی تاکید کرد: در اجرای برنامه‌ها خود را به رعابیت مفاد بالا دستی ملزم کرده‌ام.  

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری