کد خبر: ۴۸۹۱۳
تعداد بازدید: ۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۶۱۴ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۵ هزار و ۹۰۱ نفر رسید.

به گزارش تجارت امروز، از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶ هزار و ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که 4002 نفر از آنان بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۴۴۸ نفر رسید.

تا کنون ۴ میلیون ۱۱۷ هزار و ۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، ۷ هزار و ۸۴۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و  ۲۸ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۹۱۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

اکنون ۳۰۶ شهر کشور در وضع قرمز، ۱۱۰ شهر در وضع نارنجی و ۳۲ شهر در وضع زرد قرار دارند.
تا کنون ۱۸ میلیون و ۴۵ هزار و ۸۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۷ میلیون و ۵۶۳ هزار و ۴۱۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۵ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۵۰۲ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir نام نویسی کنند.

نخستین بار رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا با ۵۰۵ هزار و ۳۲ دز در ۲۴ ساعت در ۱۲ مرداد رقم خورد.

ایران اکنون در خیز پنجم کرونا که از ابتدای تیر از جنوب آغاز شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چندی با استناد به یک برآورد بین المللی هشدار داد اگر به رعایت پروتکل های بهداشتی بی اعتنایی شود شمار تلفات ویروس کرونا به ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر در روز خواهد رسید.

تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد از مرز 100 هزار نفر عبور کرد و سه شنبه گذشته با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه در ۱۹ گذشته شکست. 

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری