کد خبر: ۴۸۹۱۸
تعداد بازدید: ۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه ای حمله به فرودگاه کابل را محکوم کرد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، در بیانیه‌ این انجمن در محکومیت حمله به فرودگاه کابل آمده است: در روزهای گذشته انفجاری مهیب در نزدیکی فرودگاه کابل قریب 400 کشته و زخمی برجای گذاشت.

این جنایت در حالی رخ می‌دهد که نیروهای آمریکایی پس از 20 سال مداخله نظامی بی‌ثمر در حال ترک کامل کشور افغانستان هستند و اشغالگری طولانی مدت آنان برای مردم افغانستان ارمغانی جز گسترش ناامنی و ویرانی زیرساخت ها و هزاران هزار کشته و زخمی و آواره در برنداشته است.

این بیانیه افزود: انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با محکومیت این جنایت و ابراز همدردی با بازماندگان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان از سازمان ملل می‌خواهد با همکاری کشورهای منطقه، بزرگان و نخبگان کشور افغانستان هر چه زودتر با انتخابات، زمینه تشکیل دولتی مردمی برای مردم ستمدیده افغانستان را فراهم کند در غیر این صورت باید منتظر تکرار فجایع غم‌بارتری از گروه‌های تروریستی در این کشور باشیم.

در حملات انتحاری پنجشنبه شب در میان مردم و نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه کابل تاکنون ۱۷۰ کشته و صدها زخمی شده‌اند.  مسئولیت این حمله انتحاری را گروه تروریستی داعش پذیرفته است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری