کد خبر: ۴۸۹۲۹
تعداد بازدید: ۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
قول هایی که دولت سیزدهم به مردم داد:
عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در خانه ملت گفت: بحث واکسیناسیون عمومی در برابر کرونا و کنترل رشد روزانه قیمت ها مهمترین مطالبات مردم است که مجلس از وزرای دولت انتظار دارد..

به گزارش تجارت امروز، علی حدادی، درباره انتظارات مجلس از وزرای دولت سیزدهم،افزود: وزرا به نمایندگان قول دادند تا با مردم همراه باشند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مطالبات ما بحث مقابله با شیوع گسترده کروناست. چه در بحث تهیه واکسن و چه در بحث برنامه ریزی برای واکسیناسیون عمومی جامعه باید اقدام های عاجلی انجام گیرد و خوشبختانه در چند روز اخیر نیز شاهد ورود چندین محموله واکسن به کشور بودیم.

وی اعلام کرد: موضوع بعدی بحث اقتصاد و معیشت مردم است. ما انتظار داریم وزرا بر اساس قول هایی که داده اند در این حوزه گام بردارند. یکی از اصلی ترین مسائل که در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس نیز بر آن تاکید شد بحث اولویت بندی در هر وزارتخانه است. وزرا نباید دچار روزمرگی شوند بلکه باید با اولویت بندی در زمینه رفع مشکلات اقتصادی کشور و مردم گام بردارند.

نماینده مردم طالقان،ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در خانه ملت با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین دغدغه های مردم افزایش قیمت روزانه کالاهای اساسی است، افزود: از وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی، صمت، تعاون و نفت که تیم اقتصادی دولت به شمار می روند انتظار می رود با اولویت بندی و اصلاح ساختار اداری در مسیر رفع مشکلات کشور گام بردارند، مردم باید نشانه های بهبود وضعیت اقتصادی را در معیشت خود ببینند.

وی تاکید کرد: مردم انتظار ثبات اقتصادی و کنترل قیمت ها را در بازار دارند. باید جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت ها گرفته شود. همچنین انتظار می رود با تعیین هرچه سریع تر رئیس بانک مرکزی ثبات در قیمت ارز نیز حاصل شود.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی با بیان اینکه وزرای دولت سیزدهم در ۴۰  سال گذشته بیشترین آرای اعتماد را از مجلس گرفتند و این امر بار سنگینی بر دوش آنان می گذارد، افزود: مجلس همراه و منسجم با دولت است اما اگر خطا یا قصوری از هریک از وزرا سربزند ما به وظیفه قانونی خود برای دفاع از حقوق مردم عمل خواهیم کرد.

حدادی در پایان گفت: حضور رئیس جمهور یک روز پس از تشکیل کابینه در یکی از روستاهای محروم استان خوزستان پیام خوبی را برای توجه دولت به اقشار محروم جامعه مخابره می کند. از وزرای دولت نیز انتظار می رود در کنار مردم بوده و هر کجایی که نیاز به کمک مجلس در زمینه تقنینی داشته باشند ما آماده کمک به آنان هستیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری