کد خبر: ۴۸۹۳۴
تعداد بازدید: ۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به نشست اخیر وزارت امور خارجه درباره کرونا گفت: در این نشست که وزیر بهداشت هم حضور داشت، تصمیم های خوبی برای تسریع واردات واکسن کرونا گرفته شد که اثرات آن را مردم ایران در هفته‌های بعد خواهند دید.
به گزارش تجارت امروز،"سعید خطیب‌زاده" در نشست با اصحاب رسانه که به شکل مجازی برگزار شد، با تبریک هفته دولت افزود: هشتم شهریور ماه که روز مبارزه با تروریسم است، یادآور شهادت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر ایران توسط یک گروهک تروریستی و ضاله است که امروز در دامن مدعیان دروغین حقوق بشر جای گرفتند.

وی با اشاره به رای اعتماد بی‌سابقه نمایندگان به وزیر امور خارجه جدید ایران، به پیام‌های تبریک وزرای امور خارجه کشورهای مختلف به امیرعبداللهیان اشاره کرد و اظهار داشت: پنجشنبه نشست کرونای وزارت امور خارجه برگزار شد. وزیر بهداشت نیز در این جلسه در کنار دیپلمات‌های ارشد حضور داشتند و تصمیم های خوبی برای تسریع واردات و تامین واکسن کرونا گرفته شد که اثرات آن را مردم ایران در هفته‌های بعد خواهند دید.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره حواشی ایجاد شده برای سفر وزیر امور خارجه در نشست بغداد گفت: در مورد هر اجلاس بین‌المللی، براساس جزئیات برگزاری و آمادگی کشورها تصمیم‌گیری می‌شود. اینکه رئیس‌جمهور یا وزیر امور خارجه شرکت کنند، بر همین اساس است.

به گفته خطیب‌زاده، ایران از هر ابتکاری که به صلح و ثبات عراق کمک کند و به نقش منطقه‌ای عراق کمک کند، استقبال می‌کنیم. آیت الله رئیسی چندی پیش نیز به عراق سفر کردند و بعدا نیز شرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امیرعبداللهیان نیز سفر موفقی به بغداد داشتند، افزود: پرداختن به حواشی که بخواهد متن را کمرنگ کند، درست نیست. این سفر دستاوردهای زیادی داشته است. همگان می‌دانند ایران در عراق و منطقه چه نقشی دارد. اجلاس بغداد در مسیر همگرایی‌های بیشتر بود و همانطور که امیرعبداللهیان گفتند، ما سرنوشتی در منطقه داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: در مورد ایران و عربستان گفت‌وگوی بیشتری نسبت به سابق انجام نشده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری