کد خبر: ۴۸۹۴۱
تعداد بازدید: ۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
در سومین مرحله از طرح اقتدار که توسط پلیس امنیت و فتا به مرحله اجرا درآمد ۳۲۰ نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار، عاملین تخریب، مزاحمین نوامیس و توزیع کنندگان مواد مخدر و مشروبات الکی دستگیر شدند.
به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت درحاشیه سومین مرحله از طرح اقتدار پلیس امنیت اعلام کرد و افزود: در این طرح ۱۰۵ نفر از دستگیرشدگان سطح‌دار هستند؛ همچنین ۱۲۸ نفر مزاحمین نوامیس، ۹ نفر دارندگان سلاح جنگی، ۱۹ نفر توزیع کننده مشروبات الکی و ۵۹ نفر توزیع کننده مواد مخدر بودند.

وی اعلام کرد: در این طرح هشت قبضه سلاح جنگی، ۱۴۸ قبضه سلاح سرد و ۲۸۵ قبضه شبه سلاح کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اعلام این مطلب که در این مرحله ۴۸ مرکز قماربازی که حساب مالی‌شان میلیاردی بوده شناسایی و پلمب شد، تصریح کرد:۶۲ واحد صنفی مرتبط با تردد و فعالیت اراذل و اوباش اعم از سفره خانه ، قهوه خانه و باشگاه های بدنسازی نیز پلمب شد.

وی ادامه داد: ۳۰۰۰۰ نخ سیگار قاچاق و ۳۹ بسته غیرقانونی غذای حیوانات نیز در این مرحله از طرح کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه ۵۸ نفر از گردانندگان سایت های فعال در راستای اوباش‌گری دستگیر شدند اعلام کرد: ۲۷ نفر از اراذل و اوباش نوظهور فعال در فضای مجازی دستگیر و ۱۷ تارنمای فعال در زمینه شرط بندی نیز مسدود شد؛ همچنین ۱۱ نفر از فروشندگان دارو نیز دستگیر و ۱۲۰ هزار قلم داروی کمیاب کشف شد.

وی افزود: در این عملیات یک شبکه 3 نفره با ۱۱۳ نفر شاکی دستگیر شد که این باند افزون بر ۳۰ میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ۶ متهم کلاهبرداری اینترنتی با ۵۰۰ شاکی دستگیر شده و در اختیار قانون قرار گرفتند، ایجاد امنیت عمومی را اولویت اصلی پلیس پایتخت اعلام کرد.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: طرح‌های عملیاتی پلیس با جدیت توسط پلیس‌های تخصصی تهران بزرگ به مرحله اجرا درخواهد آمد و با مخلان امنیت برخورد جدی می شود.

سردار رحیمی با بیان اینکه مجرمین نسبت به گذشته گستاخ تر شده و در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد درگیری با ماموران را داشته ایم، افزود: برخورد قاطع با مجرمین باعث کاهش این گستاخی‌ها خواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت به عملکرد پلیس در نیمه نخست امسال پرداخت و گفت: در این مدت یک درصد افزایش وقوع جرایم و دو درصد افزایش وقوع کشف در تهران داشتیم در حالیکه بیشتر جرائم در حوزه جرائم خرد است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری