کد خبر: ۴۸۹۵۳
تعداد بازدید: ۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
با حضور فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش انجام گرفت؛
با حضور فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از دو محصول جدید این نیرو با نام‌های سامانه برهان و رادار سه بعدی البرز رونمایی شد

به گزارش تجارت امروز، رادار سه بعدی آرایه فازی البرز با هدف رهگیری و آشکارسازی اهداف همایی برد بلند با سطح مقطع راداری پایین و پنهان کار تولید شده است. حداکثر برد راداری این سامانه ۴۵۰ کیلومتر بوده و قادر است اهداف در ارتفاع پست را نیز شناسایی کند.  

رادار البرز همچنین قادر است ۳۰۰ هدف را به صورت همزمان ردگیری کند.  

سامانه برهان

برهان یک مرکز فرماندهی و کنترل تسلیحات در برد و ارتفاع کم به عنوان آخرین رده فرماندهی در دفاع نقطه‌ای شبکه فرماندهی و کنترل دفاع هوایی است. این سامانه پس از دریافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات از همه منابع، آنها را برای تصمیم‌گیری در حداقل زمان ممکن در اختیار رده‌های بالای فرماندهی قرار می‌دهد تا تصمیمات لازم جهت اجرای ماموریت و انهدام هدف ابلاغ شود.  

برهان با قابلیت کشف و پردازش موثری که دارد، امکان درگیری، انهدام و فریب اهداف هوایی را میسر می‌سازد. این سامانه همچنین با ترکیب داده‌های دریافتی از سامانه‌های الکترواپتیکی با داده‌های دریافتی از سامانه‌های راداری این اطلاعات را به سامانه‌های موشکی ارسال می‌کند. سامانه برهان علاوه بر توانایی فعالیت کشف هدف در حالت پسیو (غیرفعال) توانایی صدور دستور مقابله با اخلال الکترونیک را نیز دارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری