کد خبر: ۴۸۹۷۰
تعداد بازدید: ۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: وصول مطالبات در سطح اداره کل غرب تامین اجتماعی تهران در مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد و نسبت وصولی بدهی قطعی (اجرائیات) در مرداد ماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۴ درصد نیز افزایش داشته است.

به گزارش تجارت امروز، امیری گنجه که در حاشیه نشست شورای معاونین  اداره کل غرب تهران سخن می گفت، افزود: درک شرایط حساس اقتصادی و نحوه ی مواجهه با اپیدمی ویروس کرونا و ارایه برنامه های اثر گذار از جمله تعامل با کارگاه های بحران دیده – تغییر در ارایه خدمت رسانی به بیمه شدگان گسترش خدمات غیر حضوری – حذف موانع اداری – اجرای بخشودگی جرایم مهمترین شاخص های اعتماد سازی تامین اجتماعی با کارفرمایان و رفع موانع تولید دانست.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ  با توجه به تعطیلی  ناشی از شیوع  ویروس منحوس کرونا در مرداد ماه حضور مسئولین و کارکنان در ایام تعطیل گامی مهم در به حداقل رسیدن مشکلات کارفرمایان و بیمه شدگان دانست.

امیری گنجه اهمیت به وضعیت اقتصادی کشور و عبور از بحران طی دوسال گذشته و تاکید بر اقتصاد ومقاومتی گفت: با توجه به اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی ست که در آن برای حفظ و ارتقای توان و قدرت اقتصادی و تقویت بنیه بخش تولیدی کشور تاکید فراوان شده است، اقتصاد کشور با محوریت تولید ملی در شرایط خاص به گردش درآمد، و تامین اجتماعی با توجه به نقش خود در فراهم کردن خدمات عمومی در بخش سلامت و درمان و تامین معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران نقش تعیین کننده در کاهش دغدغه کارفرمایان و بیمه شدگان دارد و این شاخص مهم به وفاق و رضایت مندی ملی کمک شایانی می کند.

وی اقدام تامین اجتماعی را در مواجهه با ویروس منحوس کرونا با هدف کنترل شیوع بیماری، قطع زنجیره انتقال ویروس، خدمت رسانی به بیماران کرونایی، حمایت از کسب و کارها، بنگاه های تولیدی و کارفرمایان، حمایت از کارگران و بیمه شدگان و اقدامات مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی دانست.

امیری گنجه بخشودگی جرایم کارگاه ها را در شرایط خاص اقتصادی و اپیدمی ویروس منحوس کرونا یکی از موثرترین حمایت های سازمان تامین اجتماعی از کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی، آموزشی و ... برشمرد و گفت: در اجرای این طرح و در سطح اداره کل غرب تهران  بزرگ ۲هزار و۶۱۱ درخواست بخشودگی جرائم از طریق سامانه ثبت شد که از این تعداد ۲هزار و ۳۸۳ درخواست مورد تائید قرار گرفت و  بر اساس جدول ارائه شده به میزان ماه های تقسیط از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد جرائم  مورد  بخشودگی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی غرب تهران بزرگ، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: با وجود تحریم های ظالمانه، مشکلات اقتصادی، بحران های مالی، و گسترش ویروس کرونا اقداماتی از قبیل رقراری بیمه بیکاری، افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه، پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونایی و برقراری مستمری به بیمه شدگانی که جان خود را از دست دادند. اجرای بسته ۱۴ گانه حمایتی از تولید، توسعه خدمات غیر حضوری در قالب طرح ملی ۳۰۷۰  و اجرای بخشودگی جرایم می توان اشاره کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری