کد خبر: ۴۸۹۸۱
تعداد بازدید: ۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
 نشست مجازی نمایندگان ویژه شش کشور همسایه افغانستان از جمله نماینده ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه به میزبانی پاکستان برگزار شد و آخرین تحولات افغانستان و همکاری‌های منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را محمدصادق نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان میزبان نشست مجازی با حضور همتایان خود از ایران، چین، ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان اعلام کرد.

نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان ضمن خوشامدگویی به همتایان خود از ۵ کشورهمسایه، اهمیت تقویت رویکرد منطقه‌ای برای رسیدگی به چالش های مشترک و تحقق فرصت های جدید از افغانستان باثبات را مورد تاکید قرار داد.

نشست نمایندگان ویژه همسایگان افغانستان به میزبانی پاکستان باحضور ایران

وی گفت: که یک افغانستان مرفه و صلح آمیز می تواند انگیزه ای برای یکپارچگی اقتصادی، روابط قوی بین ملت‌های منطقه، افزایش تجارت و ارتباطات منطقه‌ای ایجاد کند.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود: نمایندگان ویژه کشورهای همسایه افغانستان توافق کردند که به تماس و رایزنی‌های نزدیک در بحث افغانستان ادامه دهند.

محمدصادق نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: با همکاری خود از ایران، چین، ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان توافق و تاکید شد که صلح افغانستان برای امنیت، ثبات و رفاه تمام منطقه اجتناب ناپذیر است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری