کد خبر: ۴۹۰۰۳
تعداد بازدید: ۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
توسط جمعیت هلال احمر:
رئیس جمعیت هلال‌احمر از واکسنه کردن اتباع خارجی و مهاجران مقیم ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت:پس از مکاتبات انجام شده، مقرر شد که یونیسف تعدادی واکسن برای ایمن سازی اتباع خارجی ساکن در ایران، در اختیار هلال احمر قرار دهد.
به گزارش تجارت امروز به نقل از جمعیت هلال احمر، کریم همتی افزود: هلال احمر منابعی را برای واکسیناسیون اتباع خارجی در نظر خواهد گرفت. احتمالا یک میلیون دُز واکسن نیز توسط یونیسف به ایران اختصاص داده می شود تا واکسیناسیون اتباع خارجی آغاز شود.

به گزارش ایرنا، بدون شک یکی از اولویت های واکسیناسیون، ممانعت از شیوع کرونا است و با توجه به اینکه کارشناسان حوزه بهداشت و درمان معتقدند رفت و آمد از مبادی مرزی سبب ورود این ویروس و جهش های پیچیده و مرگبار آن به کشور میزبان می شود، اقدام جمعیت هلال احمر در واکسیناسیون مهاجران و اتباع خارجی را باید در راستای حفظ سلامتی همگانی و قطع زنجیره انتقال ویروس دانست.     

جمعیت هلال احمر تا کنون ۱۸ محموله واکسن وارد کشور کرده و آخرین(هجدهمین) محموله نیز حاوی پنج میلیون دز روز یکشنبه چهاردهم شهریور ماه از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کرد و تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داد.

تا کنون ۱۹ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۵۹۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۹ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۸۴۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۹ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۴۴ دُز رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری