کد خبر: ۴۹۰۴۰
تعداد بازدید: ۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از اجرای طرح صاعقه و کشف ۱۷۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری در مرزهای کشور خبر داد.
به گزارش تجارت امروز، سردار "احمدعلی گودرزی" با اشاره به اجرای طرح عملیاتی صاعقه (جمع آوری و مقابله با قاچاق سلاح و مهمات) در مرزهای کشور افزود: مرزبانان مجاهد نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی و جدیت مبارزه با جمع آوری و مقابله با قاچاق سلاح و مهمات، موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه برخورد قاطع مرزبانان با دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز در مرزها ادامه دارد، افزود: در اجرای طرح صاعقه، مرزبانان موفق شدند، ۱۷۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری و مقادیر زیادی مهمات را که قاچاقچیان قصد وارد کردن به داخل کشور را داشتند، کشف کنند.

سردار گودرزی با اشاره به دستگیری ۵۸ متهم در این طرح تصریح کرد: مرزبانان نیروی انتظامی با اقتدار و صلابت با اجرای این طرح، مناطق آلوده مرزی را پاکسازی کرده و موضوع همچنان در دستور کار مرزبانان است.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا با بیان اینکه میزان کشف سلاح جنگی و شکاری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: در راستای اجرای طرح صاعقه مرزبانان موفق شدند، دو عدد مجسمه عتیقه طلا به وزن تقریبی ٤٣٥ گرم، ۵۴۶ هزار لیتر سوخت قاچاق، ۹۳۲ هزار نخ سیگار قاچاق و یک هزار و ۲۵۴ راس احشام (سبک و سنگین) از قاچاقچیان کشف کنند و آن ها تحویل مقامات قضائی شدند.

سردار گودرزی با اشاره به کشف ۳۶ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون که عمدتا با درگیری با سوداگران مرگ بوده است، گفت: در اجرای طرح مذکور مرزبانان موفق شدند، ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف کنند.

وی تعامل دستگاه قضائی و مرزبانی نیروی انتظامی در اجرای طرح های عملیاتی در مناطق مرزی را مطلوب توصیف کرد و بیان داشت: با تلاش مرزبانان در سال جاری نسبت به مدت مشابه ۱۷ درصد دستگیری قاچاقچیان افزایش پیدا کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا اعلام کرد: قاچاقچیان و سودجویان بدانند مرزبانان نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی کوچکترین تحرک در نوار مرزی و آبی را زیر نظرگرفته و با هرگونه اقدام سودجویانه قاطعانه برخورد خواهند کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری