کد خبر: ۴۹۰۷۳
تعداد بازدید: ۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴
یادداشت از حسین عبداللهی
چرا در دولت روحانی واردات واکسن به کشور با کندی انجام می شد ولی در دولت رئیسی با سرعت، این سوال بسیاری از مردم کشور است، سوالی که ابهامات زیادی دارد. عده ای می گویند در دولت روحانی حمایت وجود نداشت اما در دولت رئیسی چون حمایت است شاهد واردات واکسن بسیار هستیم.

به گزارش تجارت امروز، دولت دولت است چه فرقی می کند که حسن رئیس باشد یا ابراهیم.

در مدت زمان کمی که وزرا  هیچگونه سابقه اجرایی ندارند چگونه و با چه ابزاری توانستند بر واردات تسریع بخشند، آیا آنان نان دولت قبل را می خورند یا از توانمندی بسیار برخوردار هستند.

چرا دولت ها با شفاف سازی بیگانه هستند، چرا نمی خواهند واقعیت ها را به مردم اعلام کنند، چرا مردم صادقانه پای صندوق های رای می روند.

چرا نان خورها نمک می خورند و نمکدان می شکنند، سوال ما یعنی مردم از آقای رئیسی این است آیا موضوع قدرت نمایی است یا تخریب دولت روحانی.

این روزها شاهد افزایش روزانه مرگ و میر مردم هستیم و هر روز به عده مبتلایان ناشی از کرونا اضافه می شود و حتی نسبت به جمعیت کشور، در مقایسه با سایر کشورها، میزان تلفات کرونایی بیشتر شده است.

پایین بودن رعایت پروتکل های بهداشتی از مهمترین دلایل افزایش تلفات کرونایی در کشور است. همچنین مشاهده می شود که بسیاری از افراد بدون ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در معابر، کوچه و خیابانها راه می روند و این عادی انگاری و سهل انگاری تبعات بسیار سنگینی دارد و اکنون کرونا جان هموطنانمان را نشانه گرفته و آمار مرگ و میر را افزایش داده است.

کرونا شوخی ندارد

بسیاری از تخت های بیمارستانی ظرفیت پذیرش بیمار جدید کرونایی را ندارند، سرعت در روند واکسیناسیون می تواند از مرگ و میر بیماران کرونایی بکاهد، اما باید توجه داشت کسانی که دو دز واکسن زده اند، همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مسئولان امر اگر سری به بیمارستانها بزنند متوجه افزایش بیماران کرونایی می شوند، برخورد ناشایست، عدم رسیدگی، رهایی بیما روی تخت یا ویلچر و نبود نیرو در بخش های کرونایی مشکلات را دو چندان کرده است.

چرا از بیماران از وضع بیمارستانها سوال نمی شود، چرا آمار دروغ از کاهش مرگ و میر و افزایش مبتلایان ارائه نمی شود.

اعلام آمارهای غیر واقعی و توهین به شعور مردم

به هر بیمارستانی که سر بزنیم متوجه عمق فاجعه و دروغ ها می شویم، واقعا چه هدفی پشت این دروغ ها است، "می توانیم یا نمی توانیم" بین این 2 کلمه "یا" وجود دارد، اگر نمی توانیم نباید به دروغ متوسل شویم.

دولت مردمی یعنی دولتی بی حاشیه و دروغ، دولت مردمی یعنی صداقت، دولت مردمی یعنی اطلاع از بحران و اقدام برای رفع آن، دولت مردمی یعنی میان آنان بودن و رسیدگی وضع معیشتی.

کدام گزینه شامل حل دولت رئیسی می شود؟

شب گذشته بیماری در بیمارستان داشتیم که 5 ساعت منتظر دارو بودند و حال بیمار لحظه به لحظه بدتر می شد در زمان اعتراض با تندی پزشک بخش مواجه شدم، در نهایت خودم رفتم دارو تهیه کردم و به استیشن پرستاری تحویل داردم.

بعد از نیم ساعت مجدد برای تزریق سرم مراجعه کردم باز با برخورد ناشایست مواجه شدم، آه و ناله بیماران مانند سازی بود که قطع نمی شد.

می گویند همه چیز طبق برنامه پیش می رود، می گویند مشکل نیرو در بیمارستانها نداریم، می گویند روند رسیدگی خوب است، نمی گویند ضعیف هستیم؟

درد بسیار است و وقت اندک.

انتهای یادداشت// 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری