کد خبر: ۴۹۰۸۰
تعداد بازدید: ۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد زرگر قاضی باسابقه و رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران دارفانی را وداع گفت.

قاضی زرگر بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

به گزارش تجارت امروز به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، این قاضی باسابقه و خوشنام دادگستری به دلیل ابتلا به بیماری کرونا مدتی در بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) تهران بستری بود.

آن مرحوم از مبارزان دوران رژیم ستمشاهی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت گسترش عدالت و دفاع از حقوق مردم ردای قضاوت بر تن کرد و در سال‌ها حضور در دستگاه قضا و مسئولیت‌هایی که بر عهده داشت، همواره در مسیر انقلاب ثابت قدم بود.

قاضی زرگر آبان پارسال جانشین حجت‌الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی در سمت ریاست دادگاه انقلاب اسلامی تهران شده بود.

وی همچنین ریاست شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب تهران و شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفاسد اقتصادی را برعهده داشت.

قاضی زرگر در دوران طولانی حضور در منصب خطیر قضاوت، پرونده‌های مهمی را مورد رسیدگی و صدور رأی قرار داد.  

وی در ۲۰ اردیبهشت سال ۵۸ با حکم حضرت امام خمینی (ره)، حاکم شرع در زمینه مبارزه با مواد مخدر تهران شد و در سال ۶۰ به سرپرستی دادسرای مبارزه با مواد مخدر تهران منصوب گشت.

این قاضی باسابقه در سال‌های ۷۰ تا ۷۲ جانشین دبیر ستــاد مبارزه با مـــواد مخـــدر کل کشـــور نیز بود.

قاضی زرگر همچنین از سال ۷۳ تا ۹۷ دبیری ستاد امر به معروف و نهی از منکر را برعهده داشت و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای وی در این سمت تلاش برای تصویب قانون حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر بود.

مرکز رسانه قوه قضائیه و خبرگزاری میزان، با تسلیت این ضایعه به خانواده محترم زرگر، همکاران ایشان در دادگاه انقلاب تهران و دیگر بخش‌های قضایی، برای آن مرحوم رحمت واسعه، علو درجات و اجر مجاهدان و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسألت دارم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری