کد خبر: ۴۹۰۸۷
تعداد بازدید: ۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
معاون فنی گمرک ایران خبر داد:
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: ارزش واکسن‌های وارد شده به کشور از ۱۵ بهمن تا ۲۱ شهریور معادل ۴۲۱ میلیون دلار برآورد شده است.
به گزارش تجارت امروز، مهرداد جمالی ارونقی اظهارداشت: هردز واکسن سینوفارم چین ۹.۲ دلار، آسترازنکای چین چهار دلار، آسترازنکای ژاپن چهار دلار، کوواکس ایتالیا چهار دلار، اسپوتنیک روسیه ۱۰ دلار، آسترازنکای روسیه ۶.۵ دلار، کوواکس کره جنوبی 4 دلار، آسترازنکای اتریش 4 دلار و بهارات هند ۱۴.۵ دلار است.

وی اظهارداشت: ۴۰ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دُز سینوفارم چینی، یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دز آسترازنکای چینی، دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دز آسترازنکای ژاپنی، یک میلیون و ۴۵۲ هزار دز آسترازنکای ایتالیا(کوواکس)، یک میلیون و ۴۵ هزار دز اسپوتنیک و ۹۶۳ هزار دز آسترازنکای روسی، ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز آسترازنکا از کره جنوبی(کوواکس) و ۱۲۵ هزار دُز بهارات از هند وارد ایران شده است. 

ارونقی با بیان اینکه ارزش مجموع واکسن های وارداتی ۴۲۱ میلیون دلار است، افزود: بخشی از واکسن های وارداتی به ایران اهدا شده است و روند واردات ادامه دارد.

به گفته معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران، در شهریور امسال  ۲۳ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۹۹۶ دز، در مرداد ۱۳ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۰ دز و در تیر۶ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۸۰۰ دز واکسن کرونا وارد کشور شده است.

از ۱۵ بهمن پارسال تا ۲۰ شهریور امسال  واکسن کرونا از کشورهای چین، ژاپن، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی، ‌اتریش و هند وارد ایران شده است که بیشترین محموله به واکسن سینوفارم از چین اختصاص دارد.

ویروس کرونا از اسفند ۹۸ در کشور شیوع پیدا کرد که به موجب آن برای کنترل و پیشگیری از گسترش این ویروس محدودیت ها و ممنوعیت هایی اعمال شده است.

تاکنون بخشی از گروه‌های پر خطر  و گروه های سنی واکسینه شده‌اند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری