کد خبر: ۴۹۰۹۲
تعداد بازدید: ۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع :
رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع گفت: نتایج نشان داد واکسن "فخرا" در فاز اول و دوم عوارض جدی نداشته و مردم با اطمینان می‌توانند آن را تزریق کنند.
به گزارش تجارت امروز به نقل از وزارت دفاع، فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا با حضور  بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سالن ولایت وزارت دفاع  با تزریق به سردار اله ورن رییس اداره کل بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع آغاز شد.

اله ورن گفت: در فاز سوم کارآزمایی بالینی، واکسن فخرا به ۴۰ هزار نفر از داوطلبان تزریق خواهد شد

رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع افزود:  فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا به زودی به پایان خواهد رسید و پیرو اعلام و موافقت وزیر محترم بهداشت، مجوز اضطراری واکسن فخرا از سازمان غذا و دارو دریافت و واکسن های تولیدی را تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد که وارد سبد واکسیناسیون کشور شوند

سخنگوی واکسن فخرا تصریح کرد: در فاز نخست کارآزمایی بالینی این واکسن که در ۲۶ اسفند پارسال آغاز شد، ۱۳۵ نفر واکسینه شدند؛درفاز دوم هم که در ۸ خرداد ۱۴۰۰ انجام شد، واکسن به ۵۰۰ نفر از هموطنان تزریق شد.

وی پس از تزریق واکسن فخرا تأکید کرد: تمامی واکسن های ساخت داخل و به ویژه واکسن فخرا از اثر بخشی و ایمن سازی بالایی برخوردارند و نتایج نشان داد این واکسن در  فاز اول و دوم عورض جدی ای نداشته و مردم با اطمینان «فخرا » را تزریق کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری