کد خبر: ۴۹۰۹۳
تعداد بازدید: ۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها برای تولیدات داخلی صنعت خودروسازی، دولت برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد.
به گزارش تجارت امروز، سیدرضا فاطمی‌امین در پایان جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی خانه ملت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: وزرات صنعت، معدن و تجارت برای بخش خودروسازی کشور دو برنامه ۶ ماهه و دو ساله با توان داخلی مشخص کرده است.

وی با اشاره به اینکه هر دو برنامه به صورت همزمان از مهر امسال آغاز می‌شود، تصریح کرد: برنامه کوتاه مدت با هدف رسیدن به اهداف تعیین شده تا پایان سال ترسیم شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کاهش قیمت همزمان با افزایش تولید و کیفیت و اجرای تعهدات خودروسازان را از جمله اهداف این وزارتخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: رسیدن به تولید سالانه سه میلیون خودرو برای افق چهار ساله خودروسازی کشور برنامه ریزی شده است.

وی افزود: صنعت خودروسازی و سیاست‌های آن موضوعی وسیع و مهم است که بیشتر در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد.

صادرات، ۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، میزان صادرات غیرنفتی در نیمه دوم امسال 5 میلیارد دلار افزایش خواهد داشت، افزود: در جلسه امروز با مجلس درخصوص مسائلی همچون فولاد، پتروشیمی، قیمت سیمان و کالاهای اساسی و اعزام رایزنان بازرگانی، با اعضای کمیسیون تبادل اطلاعات انجام شد.

وی اعلام کرد: مقرر شد از این پس به صورت موضوعی و تخصصی درخصوص موارد مدنظر نمایندگان ورود کرده و به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

فاطمی‌امین با اشاره به برنامه‌های ارائه شده توسط خود در جلسه رای اعتماد به وزاری دولت سیزدهم، گفت: امروز این برنامه‌ها در حوزه های خودرو، نظام توزیع و غیره و نحوه اجرایی کردن آنها به صورت مشروح بیان شد و در هر مورد به پرسش‌ها و ابهامات نمایندگان پاسخ داده شد.

بررسی برنامه پیشنهادی «سیدرضا فاطمی‌امین» وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از پیشنهاد ۱۰ راهبرد برای تغییر وضعیت موجود به مطلوب در این وزارتخانه عریض و طویل اقتصادی است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری