کد خبر: ۴۹۱۱۱
تعداد بازدید: ۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
فرمانده قرارگاه کرونا خبرداد:
وزیر کشور گفت: طبق هماهنگی های انجام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج سرعت تزریق واکسن کرونا تا 3 برابر افزایش می یابد.
به گزارش تجارت امروز، احمد وحیدی در جمع خبرنگاران افزود: اجرای دستورالعمل های بهداشتی یکی از موضوع هایی بود که به نسبت چندان مورد رضایت اجرا نمی‌شود و باید تلاش کرد به شکل بهتری اجرا شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: این قرارگاه این موضوع را پیگیری و در همه حوزه‌ها تعقیب کرد. گزارشی راجع به وضع کرونا در کشور ارائه شد که پیک کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال نزول است.
وی افزود: در دو استان همچنان مشکل وجود دارد که تذکر داده شد تا وضعیت بهتر شود و این روند کاهشی پیکر کرونا ادامه یابد.

وحیدی درباره چگونگی روند تزریق واکسن کرونا گفت: تعداد قابل توجهی واکسن وارد و برای سرعت عمل بیشتر در تزریق هم قرار شد با هماهنگی وزارت بهداشت و بسیج این کار انجام شود و با این کار سرعت تزریق واکسن تا سه برابر افزایش می‌یابد. در خانه‌های بهداشت هم تزریق واکسن انجام می شود.

وزیر کشور با اشاره به بحث معوقه کادر درمان و بهداشت، اظهارداشت:  سازمان برنامه بودجه و تامین اجتماعی قبول کردند از حیث تامین کارانه مبالغی از مطالبات کادر درمان  را پرداخت کرده و بقیه را  قسطی به آنان بدهند. برنامه برای مطالبات کادر درمانی تهیه و قرار شد سازمان تامین اجتماعی مطالبات بیمارستان‌ها را سریع‌تر پرداخت کند تا بیمارستان‌ها  وضعیت بهتری برای ارائه خدمات داشته باشند .

منع تردد همچنان برقرار است

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به ابهام ایجاد شده مبنی بر لغو منع تردد شبانه اظهار کرد: تاکید شد منع تردد که برابر با ستاد ملی مبارزه با کرونا تصویب شده بود، همچنان برقرار باشد و برای آن دو شبی که برای برخی لغو آن دچار ابهام شده بود جریمه اعمال نخواهد شد.

وی افزود: قرار شد  افرادی که در ساعت منع تردد شبانه برای تزریق واکسن مراجعه می‌کنند  با ارائه کد ملی و همکاری نیروی انتظامی مشمول جریمه نشوند که جزئیات به اطلاع افراد خواهد رسید.

وحیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که منع تردد شبانه تا کی ادامه دارد، گفت: مصوبه منع تردد شبانه بیشتر با این هدف اعمال شد تا جلوی دیدارهای شبانه که در توسعه کرونا نقش داشته را بگیرد. با توجه به اینکه کاهش قابل توجه نیست برای رسیدن به عدد قابل توجه اجرای این مصوبه همچنان ادامه دارد.

وزیر کشور درباره فرماندهی قرارگاه که یکی خود او با حکم رئیس جمهوری و دیگری سردار سپهر با حکم خودش معرفی شدند، گفت: این امر مانعی ندارد برای اینکه وزارت کشور در انجام  کارها در این مجموعه قوی تر یکپارچه تر و ۲۴ ساعته دنبال کند قرارگاهی داخل وزارت کشور  تشکیل شد که آن قرارگاه را سردار سپهر مسئولیت دارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری