کد خبر: ۴۹۱۴۹
تعداد بازدید: ۲۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
بررسی و نظارت بر کیفیت محصولات تولیدی و اطمینان از انطباق محصولات با استانداردهای مربوطه از برنامه های کاری بازرسی در صنایع پلی اتیلن است، که روز به روز به تقویت آنها کمک می شود.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را سارا متولی باشی بازرس صنایع پلی اتیلن در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد و افزود: فاکتورهای بازرسی از بخش تولید زیاد است اما اینکه بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم بستگی به آشنایی کامل به مقوله بازرسی دارد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه بازرسی در 4 سطح انجام می شود، گفت: معمولا در سطح یک بازرسی از ابتدای تولید تا آخر انجام می شود که این سطح بازرسی سختگیرانه ترین است.

متولی باشی اظهارداشت: تولیدکنندگان با توجه به استانداردهای  روز دنیا باید تولید داشته باشند، اگر غیر از این باشد در آینده نه چندان دور با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم بود.

او ادامه داد: صنعت پلی اتیلن یکی از ساده ترین و در عین حال مهمترین صنایع جهان است که بیش از ۹۰ درصد مواد جهان از انواع مواد پلی اتیلن ساخته می شوند. 

به گفته متولی باشی، پلاستیک های بسته بندی مواد غذایی، اسباب بازی ها، انواع لوله پلی اتیلن ،مخازن نگهداری مواد شیمیایی و مواد غذایی و ...، همگی از پلی اتیلن ساخته می شوند.

بازرس صنایع پلی اتیلن افزود: با پیشرفت روز افزون تکنولوژی بهره گیری از مواد پلی اتیلن در صنعت هم رو به افزایش است و امروزه در سیستم های آبیاری تحت فشار و لوله های انتقال گاز و مواردی از این دست، شاهد بکارگیری این مواد هستیم.

متولی باشی یادآور شد: مواد پلی اتیلنی که قابل استفاده در لوله پلی اتیلن و  اتصالات پلی اتیلن هستند با استاندارهای مشخص در بازار عرضه می شود و در عین حال از ساده ترین و ارزان ترین پلیمر ها به شمار می آیند.

وی اظهارداشت: این ماده به دلیل برخورداری از خواص ویژه ای همچون وزن کم، انعطاف پذیری بالا، مقاومت در مقابل خوردگی در حال حاضر به عنوان راه حلی مطمئن و مقرون به صرفه برای کاربرد در  لوله پلی اتیلن به شمارمی آید.

وی با توصیه به تولدکنندگان گفت: اخلاق حرفه ای در کار سبب می شود تا از واردات خودداری کنیم.

متولی باشی در ادامه سخنانش با اشاره به این که اخلاق حرفه ای در کار تولید و همچنین بازرسی باعث کاهش هدر رفت منابع کشور می شود، لذا امیدوارم تمکین کنند. 

انتهای خبر//ح.ع

 

گمراه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
0
0
صنعت پلی اتیلن، جز صنایع پلیمر است و صنعتی که تمامی کاربرد های آن هنوز شناخته شده نیست
پرداختن به این موضوع بسیار برام جالب و به جز نصایح بقیش تازگی نداشت، مطلبی که در کل مصاحبه برای جذاب بود، تاکید متولی باشی به اخلاق حرفه ای بود که مشکل بزرگ تمامی صنایع ما اعم از تولیدکنندگان، بازرسان و فروشندگان است و دود آن در چشم مصرف کننده می رود.

در آخر مطلب تولیدمحصولات بی کیفیت در صنایعی همانند لوله پلی اتیلن باعث ، بدنامی کل صنعت فوق شده و مصرف کنندگان را به سمت لوله های فلزی و مشابه سوق می دهد که در بسیار نامطلوب هست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری