کد خبر: ۴۹۱۶۰
تعداد بازدید: ۵۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
گزارش از فاطمه جاهدی:
کرونا اپیدمی جهانی که 2 سال جهان را درگیر خود کرده است؛ بی شک تاثیر مستقیم و غیر مستقیمی در زندگی روزمره مردم گذاشته که یکی از آنها تاثیر بر میزان مراجعه مردم به مراکز تجاری و کاهش خرید است.

به گزارش تجارت امروز، حسن پور جعفر مسئول سوپرمارکت دراین باره گفت: تاثیر کرونا بر کند کردن بیزینس واضح است و سوپرمارکت ها نیز جدا از آنها نیستند. از زمان آغاز کرونا تا کنون شاهد کاهش میزان فروش بودیم.

او در ادامه سخنانش با اشاره به این که با وجود ویروس کرونا، ترجیح مردم، خرید حضوری است، افزود: دلیل اصلی آن عادت نداشتن مردم به خرید آنلاین و سلب اعتماد آنان توسط برخی فروشنده ها است، اما اپلیکیشن های مربوطه نیز آنطورکه باید قوی عمل نکرده اند و جذابیت و راحتی مورد انتظار را ندارند.

وی با اشاره به این که فقط  10 تا 20 درصد از محصولات به صورت آنلاین فروش می رود، گفت: متاسفانه امروزه به دلیل نبود فرهنگ تبلیغ در شرایط کرونایی، خریدها به طورحضوری انجام می شود.

او در ادامه سخنان در پاسخ به سوالی مبنی بر انتظارات وارده به دولت در شرایط کنونی افزود:با وجود بی برنامگی وضعف مدیریت های قبلی،دولت کنونی انتظارمردم رابرآورده کرده است وشاهد واکسیناسیون  گسترده در سطح کشورهستیم.

 وی افزود: امید است با واکسیناسیون هرچه سریع تر مردم شاهد تاثیر آن بر جامعه و رونق کسب و کار ها باشیم.

فرشته ابراهیمی یکی از مشتریان فروشگاه درباره  وضع بیماری کرونا و تاثیرآن بر کسادی بازار گفت:میزان مراجعه من و خانواه ام همچنان به همان میزان قبل است و به دلیل راحتی و در دسترس بودن سوپرمارکت ها ترجیح می دهم مواد غذایی را به طور حضوری خرید کنم اما در رابطه با اقلام دیگر مانند پوشاک از خرید آنلاین استفاده می کنم.

وی افزود: انتظارما از دولت واکسینه شدن هر چه سریعترمردم با دو دوز واکسن هستیم.

انتهای مطلب //ح.ع

 

گمراهت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
0
0
تجربه من لز خرید انلاین در تهران نسبتا مطلوب بود
ولی در شهرستان ها اصلا و ابدا جالب نبود و خیلی از جا ها کشور فروش انلاین نداریم

حالا که صدای تهران ها هم در آمد دیگه ادم هیچی نگه بهتر است
خدا به داد ما
واکیناسیون عمومی واقعا خواسته ۹۹٪ مردم ایران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری