کد خبر: ۴۹۱۶۱
تعداد بازدید: ۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
طب سنتی را ما ایجاد کردیم، رضا شاه برای آنکه می‌خواست فرهنگ غرب را در کشور اشاعه کند و اینکه طب سنتی ما با مذهب همراه بود، این طب را ریشه کن کرد و ریشه طب سنتی ما به کشورهای همجوار همچون هند رفت.
به گزارش تجارت امروز به نقل از وبدا، مطلب بالا را بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد و افزود:‌ مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم توزیع نامتناسب آموزش در کشور است. حضرت آقا هم در آخرین دیداری که با ایشان داشتیم فرمودند هرکاری که انجام می دهید، پیوست عدالت داشته باشد.


وی با تاکید بر اینکه به ماموریت گرایی معتقد هستیم زیرا بسیاری از مشکلات را می تواند رفع کند،به تکنولوژی آموزشی اشاره کرد و گفت: در جهت محرومیت زدایی می توان از این روش ها استفاده کرد. آموزش ما باید منطبق بر نیازهایمان باشد و به آنچه که اصلا در کشور دیده نمی شود نباید توجه شود.

وزیر بهداشت اعلام کرد: همزمان باید ظرفیت ها را افزایش دهیم و هم باید نظامی داشته باشیم که پزشکان را به کار بگیریم که بعدا به مشاغل دیگر روی نیاورند. شخصا معتقدم که کیفیت در گرو کمیت است، اینکه برخی می گویند کم تربیت کنیم تا کیفیت بالا باشد، اشتباه است.

عین اللهی به موضوع بومی گزینی اشاره کرد و افزود: به این موضوع اعتقاد داریم. اکنون در همه استان ها همه رشته های پایه وجود دارند و بومی گزینی را باید اجرایی کنیم چراکه بسیاری از مشکلات ما را رفع می کند و البته با عدالت همراه است.

وی اعلام کرد: طب سنتی را خود ما ایجاد کردیم، رضا شاه برای آنکه می خواست فرهنگ غرب را در کشور اشاعه کند و اینکه طب سنتی ما با مذهب همراه بود این طب را ریشه کردن کرد و ریشه طب سنتی ما به کشورهای همجوار همچون هند رفت. در درجه اول باید منابع طب سنتی را جمع آوری کنیم.

ضرورت وجود برنامه جامع پزشکی

همچنین در این نشست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تبریک به دکتر عین اللهی و آرزوی موفقیت برای ایشان در سمت جدید با بیان اینکه امام حسین (ع) یک کانون انگیزه، معرفه و شناخت برای ما هستند که همه ظرفیت ها، تقویت می شوند، گفت: اربعین سرشار از معرفت، شناخت  و عشق است. بیش از ۶۰ ملیت با تفاوت های فرهنگی و اجتماعی در کنار یکدیگر قرار می گیرند اما همگی همساز هستند.

حجت‌الاسلام سید سعیدرضا عاملی با بیان اینکه اگر عشق را از زندگی حذف کنیم زندگی صنعتی می شود، اعلام کرد: با شناخت کمی که من دارم می دانم که فناوری های نو حوزه سلامت را دگرگون و پزشکی جدیدی را طراحی کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه به برنامه جامع پزشکی نیاز داریم، گفت: متاسفانه آمار تعداد پزشکان به ازای جعیت کشور مطلوب نیست که باید بتوانیم در این راستا جذب پزشک را افزایش دهیم.

در ادامه نشست معاونان وزیر بهداشت و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نظرات خود را درخصوص موضوع های مطروحه، دانست.

نخستین نشست مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی، مهندس طاهر موهبتی معاون امور حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت بهداشت و برخی از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل وزارت بهداشت برگزار و درباره موضوعات مختلفی بحث و تبادل نظر شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری