کد خبر: ۴۹۱۸۲
تعداد بازدید: ۱۱۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
گزارش از بیتا بهرامی:
یکی از دلایل روی آوردن جوانان به سمت ازدواج های موقت بی دردسر بودن آن است، اینکه درآن نه مهریه وجود دارد و نه موارد قانونی دیگر که به خاطر آن بخواهد به دردسر بیوفتد، از طرفی مشکلات اقتصادی و ناتوانی جوانان در تهیه خانه و درآمد سبب شده است تا بر امار طلاق افزوده شود.

به گزارش تجارت امروز، اولین چیزی که زن بعد از طلاق به سمتش می رود درآمد، دومین موضوع دوستی با درآمد و سومین موضوع فحشاگری است.

صیغه معنی و مفهومی میان جوانان ندارد و فاحشه ها هم اعتقادی به آن ندارند، پول یعنی صیغه تا پول ندهم نمی توانم با فاحشه ارتباط بگیرم.

اگر بخواهیم به طور کلی از آن تعریف کنیم جوانان درک خاصی از آن ندارند، آنان می گویند صیغه چه صیغه ای است پول میدم حال می کنم.

صیغه نوعی ازدواج است که در آن برای مدت معین و محدودی با مهریه ای معلوم بین زن و مرد بسته می شود و با پایان آن؛ رابطه خود به خود باطل می شود.

ازدواج سفیدازدواجی است که توافقی میان افراد خاص در اجتماع انجام می گیرد، ازدواج سفید عمدتا میان جوانانی تحصیل کرده اتفاق می افتد که در کلانشهرها زندگی و کار می کنند و اغلب شهرستانی، شاغل و یا دانشجو هستند.

ازدواج سفید پدیده نوظهوری است که ماهیت مخفی و پنهان دارد، از دلایل آن را می توان در نبود حمایت های قانونی در صورت بروز مشکلاتی از قبیل خشونت، سقط جنین، از دست دادن باکرگی و تاثیر آن بر ازدواج در آینده، عمر کوتاه ازدواج و عدم تمایل به ازدواج دائم و پنهان نگاه داشتن رابطه از خانواده و اجتماع .

باتوجه اینکه در ازدواج سفید نکاح به صورت قانونی انجام نمی شود ورابطه زوجین مشروع و قانونی نیست واین فرزند حکم زنازاده دارد واکثر این فرزندان سقط می شوند.

در این میان می توان به سخنان گوهربارآیت الله طالقانی اشاره کرد که اعلام کردند: هر خانه ای نیاز به سرویس بهداشتی دارد، اگر نتوانیم آن را اجرا کنیم، شهر بوی تعفن می گیرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری