کد خبر: ۴۹۱۸۸
تعداد بازدید: ۲۲۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
سخنگوی قوه قضائیه:
سخنگوی قوه قضائیه گفت: علت فوت متهم مفتاح خودرو رهنورد توسط پزشکی قانونی تاکنون اعلام نشده است.

به گزارش تجارت امروز،ذبیح الله خدائیان باتبریک هفته دفاع مقدس افزود:اگردر صنایع موشکی و نظامی و نانو و هسته ای  و امثالهم پیشرفتی داریم ناشی از اعتماد به نفسی است که جوانان در دفاع مقدس به دست آوردند.
سخنگوی قوه قضائیه اظهارداشت: مرخصی زندانیان اختصاص به گروه خاصی ندارد. اینطور نیست که افراد خاصی از مزایایی بیشتری استفاده کنند و یا مرخصی بیشتری به آنان داده باشیم. ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر از زندانیان ما در مرخصی هستند که وابستگی به فرد و افراد خاصی ندارند.

او گفت: ۲۳ هزار و ۳۲۰ نفر از مرخصی پایان حبس استفاده کردند. در مورد افرادی که اسم آنان برده می شد مثل فریدون، خانم نعمت زاده، رضوی و هاشمی الان در زندان هستند؛ مرخصی رفته بودند و بازگشته‌اند.

بقایی در مرخصی استعلاجی است و طبق گزارش واصله در خارج از زندان تحت معالجه است. اقای مشایی در مرخصی بودند و غیبت کردند. اگر کفیل ایشان در موعد مقرر نسبت به معرفی وی اقدام نکند از طریق ضابطین نسبت به جلب فرد اقدام می شود.

خدائیان در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره آخرین وضع پرونده مفتاح خودرو رهنورد و اینکه با فوت متهم ردیف اول پرونده استیفای حقوق شکات چطور انجام می شود، گفت: این شخص به ۱۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بود. پرونده در دیوان عالی کشور مطرح است و حدود ۱۷۰۰ شاکی دارد. چنانچه شخص مال داشته باشد اموال بین طلبکاران توزیع خواهد شد و با فوت شخص طلب طلبکاران ساقط نمی‌شود.علت فوت توسط پزشکی قانونی تاکنون اعلام نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با وضع متضررین رمزارزها گفت: پرونده‌هایی در مورد رمزارزها در مراجع قضایی تشکیل شده است که مهمترین آنها پرونده "کریپتولند" است که در این پرونده ۸ بازداشتی داریم. افراد زیادی در این پرونده متضرر شدند. این شبکه ۲۸۹ هزار نفر کاربر داشته است و میزان مطالبات آنان۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی اقدام خوبی در جهت شناسایی متهمان و اموال آنان انجام گرفته است. بیش از ۱۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و همچنین ۷ میلیون دلار از این شبکه کشف شده است. تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان و حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بین افراد متضرر توزیع شده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری