کد خبر: ۴۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان گفت: نخستین گروه زائران اربعین حسینی امروز از فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اهواز، عازم فرودگاه نجف اشراف در عراق شدند.

به گزارش تجارت امروز، سید مهدی رزاز افزود: این پرواز ساعت ۶:۵۰ دقیقه امروز با ظرفیت ۱۶۵ نفر به مقصد فرودگاه نجف انجام شد.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی انجام گرفته، انجام پروازهای اربعین از امروز تا 4 مهر به طور روزانه از طریق شرکت هواپیمایی زاگرس انجام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان با بیان اینکه پروازهای 2 و 4 مهر در ساعت 5 صبح از فرودگاه اهواز به مقصد نجف انجام می شود، افزود: پرواز 3 مهر نیز از ساعت ۶ صبح انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در نخستین مرحله اعزام زائران اربعین حسینی از فرودگاه اهواز، بازرس ویژه وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، همراه داشتن نتیجه منفی تست pcr (تشخیص ابتلا به کرونا) که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سفر انجام شده باشد، برای مسافران اجباری است. همچنین زائران اربعین حسینی باید ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده و کارت واکسیناسیون را به همراه داشته باشند.
زایران برای سفر اربعین حسینی باید ویزا دریافت کنند ولی هزینه‌ای برای دریافت ویزا نمی پردازند.

اربعین امسال ۶۰ هزار زایر ایرانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی عازم عراق می شوند.

مرزهای زمینی چذابه و شلمچه در خوزستان همچنان به روی زائران اربعین حسینی بسته است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری