کد خبر: ۴۹۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: شیاد دعانویسی که با ترفند بخت‌گشایی ۲ میلیارد تومان از ۲ شهروند کلاهبرداری کرده بود، در نیاوران دستگیر شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه سعید دالوند افزود: ۲ خانم جوان برای دستگیری کلاهبرداری حرفه‌ای به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اظهار داشتند، در سال ۹۷ با خانمی به اسم ساناز که مدعی داشتن قدرت‌های ماورایی و بخت‌گشایی است آشنا شده و در این مدت 3 سال به دفعات مختلف مبالغی هنگفتی به او پرداخت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متهم به دفعات مختلف در مجموع ۲ میلیارد تومان از شاکیان دریافت کرده بود، افزود: در چندین عملیات پلیسی، هویت واقعی متهم شناسایی و مشخص شد متهم قبل از شکایت شاکیان، مخفیگاه خود را تغییر داده است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران اعلام کرد: با تلاش کارآگاهان هویت واقعی متهم شناسایی و در یک عملیات پلیسی متهم در مخفیگاه جدیدش در محدوده نیاوران دستگیر شد.

دالوند افزود: این شیاد دعانویس، با دستور قضائی روانه زندان شد و کشف سایر جرائم احتمالی در دستورکار قرار دارد.

۱۵ فقره سرقت منزل

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی فاتب اظهار داشت: ۳۰ تیر ماه سال جاری پرونده‌ای از کلانتری ۱۶۴ قائم به همراه چهار نفر متهم به اتهام سرقت منزل به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

سرهنگ کارآگاه  دالوند گفت: با شروع تحقیقات، کارآگاهان دریافتند متهمان با استفاده از یک دستگاه خودرو دنای سفید رنگ به روش تخریب درب، منازل ویلایی را شناسایی و سرقت می‌کردند که پس از هماهنگی قضائی متهمان در اختیار این پایگاه قرار گرفته و خودرو آنان به پارگینگ منتقل شد.

وی ادامه داد: در بازجویی انجام شده متهمان بدواً منکر هرگونه سرقت منزل بودند که در ادامه تحقیقات مشخص شد متهمان هویت خود را مخفی نگه داشته‌اند که با هوشیاری کارآگاهان هویت هر 4 متهم شناسایی و مشخص شد ۲ نفر از آنان از سارقان سابقه‌دار در زمینه سرقت از منزل بوده اند و تحت تعقیب پلیس استان‌های قزوین، قم و کرج هستند.

دالوند اعلام کرد: در ادامه با استعلام پلاک خودرو دنای سفید توقیف شده از ید متهمان مشخص شد که خودرو دارای سابقه سرقت است و پلاک نیز سرقتی است.

وی ادامه داد: با توجه به مستندات و تحقیقات تکمیلی، متهمان به صراحت به سرقت‌های متعدد در سطح شهر تهران اقرار کرده و اعلام داشتند اموال مسروقه را به افرادی به نام‌های منصور و حشمت در شهرستان کرج به فروش می‌رساندند و پول حاصل از آن را به صورت نقدی دریافت می‌کردند.

دالوند افزود: کارآگاهان نسبت به شناسایی محل‌های سرقت‌ که تعداد ۱۵ فقره از آن‌ها در سطح پایتخت به ویژه حوزه پایگاه یکم و چهارم بود اقدام کرده و با توجه به اینکه متهمان تحت تعقیب استان‌های مختلف بودند طی مکاتبه با استان‌ها مراتب دستگیری اعلام شد.

وی اضافه کرد: نیابت‌های قضائی از استان‌های مربوطه توسط مقامات قضایی به تهران ارسال و متهمان به صورت تحت الحفظ به شهرستان اشتهارد و از آنجا به استان قزوین برای رسیدگی پرونده‌ها با قرار بازداشت موقت اعزام شدند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی فاتب ابراز داشت: با تلاش کارآگاهان و اقدامات پلیسی شبانه‌روزی هویت مالخران پرونده کشف و اقدامات به منظور دستگیری مالخران در جریان است.

توقیف محموله قاچاق ۴۰۰ میلیون تومانی در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت اعلام کرد: در کنتـــرل تـــردد خــودروهای عبوری در سطح پایتخت، ماموران گشت انتظامی این یگان هنگام گشت در محدوده میدان بهمن موفق به شناسایی یک دستگاه وانت حامل بار کالای قاچاق شدند

سرهنگ علی ولی پور گودرزی با اشاره به دستگیری راننده خودروی وانت، ادامه داد: در بررسی از داخل خودرو ۹۶۰ عدد تجهیزات صوتی فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۴۰۰ میلیون تومان محاسبه کرده‌اند و متهم برای سیر مراحل قانونی به همراه اموال کشف شده در اختیار پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی قرار گرفت.

دستگیری اعضای شبکه زورگیران تلفن همراه

سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: ۱۶ مرداد یک فقره پرونده با موضوع سرقت به عنف گوشی تلفن همراه به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری ۱۵۸ کیانشهر تشکیل و حسب دستور مقام قضائی برای پی‌جویی و کشف جرم پرونده به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

سرهنگ کارآگاه شهرام سلطانی ادامه داد: کارآگاهان بی درنگ با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم موفق به شناسایی هویت یکی از سارقان که احمد نام داشت می‌شوند و او را که ۲ فقره سابقه کیفری دارد، دستگیر می‌کنند.

سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی اعلام کرد: با دستگیری احمد و بازرسی بدنی از وی تعداد ۲ دستگاه گوشی تلفن همراه از جمله گوشی مسروقه شاکی کشف و برای انجام تحقیقات به همراه متهم به پایگاه منتقل می‌شود.

سلطانی با بیان اینکه متهم به سرقت از تلفن همراه شاکی با همکاری یکی از همدستانش اعتراف کرد، افزود: با هماهنگی مرجع قضائی، کارآگاهان ۲ شهریور با حضور در مخفیگاه متهم متواری و پس از اطمینان از تردد و حضور سارقان، در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه 3 سارق زورگیر را دستگیر کردند و در بازرسی از آنان تعداد 3 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه، 5 قبضه سلاح سرد، یک قبضه تبر و یک دستگاه موتورسیکلت سفید که در سرقت‌ها از آن استفاده می‌کردند، کشف شد.

وی گفت: با دلالت متهمان به پایگاه، در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه سرقت شده لذا با توجه به قرائن موجود ضمن اعتراف به بزه انتسابی به هشت فقره سرقت با شیوه زورگیری اعتراف و اعلام داشتند اموال را به افراد عبوری به فروش رسانده و قادر به شناسایی مالخر نیستند.

به گفته سلطانی، در ادامه با دعوت از برخی از افرادی که دارای پرونده اعلام سرقت توسط سارقان به همین شیوه بودند تعداد ۱۲ نفر از آنان در مواجهه حضوری متهمان را شناسایی و از آنان به عنوان سارق گوشی خود اعلام شکایت کردند.

سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی فاتب یادآور شد: در نهایت تحقیقات به دادسرا منعکس و برابر دستور متهمان با قرار تامین روانه زندان شدند و پرونده نیز تحویل شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۴ تهران شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری