کد خبر: ۴۹۲۱۲
تعداد بازدید: ۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
روانشناس حوزه اجتماعی80 درصد آمار طلاق را دوستی های خیابانی دانست و گفت: چون جوانان آینده‌نگرنیستند و احساسی تصمیم می‌گیرند بعد از ازدواج متوجه اختلاف‌نظر و سبب افزایش طلاق در نسل جوان شده است.

به گزارش تجارت امروز، فرشته ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تجارت امروز افزود: درگذشته جوانان آزادی بیان داشتند و می‌توانستند در چارچوب قوانین با یکدیگر آشنا شوند.

او در ادامه سخنانش با اشاره به این که جوانان در آن دوران خودمحور نبودند،گفت: سبک تربیت سبب شده است که فرزندان خودمحور شوند و از تجربیات پدر و مادر خود استفاده نکنند.

او گفت:جوانان نیاز به شناخت یکدیگر دارند اما باید توجه شود که این شناخت نباید باعث مسائل شهوتی شود.

80 درصد آمار طلاق دوستی خیابانی است

ابراهیمی ادامه داد: خانواده با ایجاد جو صمیمی و دوستی با فرزندان خود می‌تواند در جلوگیری از مشکلات نقش مهمی داشته باشد.نقش مهم خانواده اغنا عاطفی فرزندان است و این باعث کاهش لغزش در فرزند می‌شود.

او با اشاره بر اینکه آمار دوستی بین دختر و پسر های جوان در حال افزایش است، گفت: اگر این دوستی ها سالم باشد قطعا شاهد ازدواج موفق آنان خواهیم بود.

وی در ادامه سخنانش درباره افزایش آمار طلاق افزود: از هر 10 ازدواج ، 6 ازدواج منجر به طلاق می‌شود و 80 درصد از این آمار به دلیل دوستی‌های خیابانی بوده که بیشتر ازدواج‌های خیابانی حاصل شهوت است. ابراهیمی اعلام کرد: در دوستی های خیابانی پس از ازدواج، اختلاف‌نظرها تازه نمایان می‌شود.

این کارشناس ادامه داد: علاوه بر آن شاهد معضلی به نام ازدواج سفید هستیم که برخلاف فرهنگ ایرانی است و بدون ثبت رسمی مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

ابراهیمی درباره سن ازدواج گفت: برای دختر بالای 25 سال و برای پسر بالای 30 سال بهترین سن برای ازدواج است.

او در ادامه سخنانش در پاسخ به سؤالی مبنی بر بهترین توصیه به جوانان افزود:جوانان باید بدانند تا زمانی که استقلال فکری و مالی ندارند به فکر ازدواج نباشند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به این که جوانان باید از تجربیات پدر و مادر خود استفاده و با آن‌ها مشورت کنند و آگاهی خود را در تمام ابعاد زندگی بالا ببرند و از همه مهمتر نسبت به فردی که می‌خواهند تمام مراحل زنگی خود را با او بگذرانند به شناخت قابل‌توجهی برسند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری