کد خبر: ۴۹۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به فرافکنی ها و لفاظی های نخست وزیر رژیم اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد ایران پر از دروغ بود.

به گزارش تجارت امروز، مجید تخت روانچی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ایران هراسی در  سازمان ملل به اوج خود رسید. سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد ایران  پر از دروغ بود. این رژیم در حالی که صدها کلاهک هسته ای دارد نمی تواند در مورد برنامه صلح آمیز ما بحث کند.

تخت روانچی اعلام کرد: سکوت او در قبال فلسطین نشانگر عزم آنان برای سلب حقوق فلسطینی ها است.
نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز در مجمع عمومی سازمان ملل لفاظی ها و اتهامات این رژیم علیه برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.
وی با اعلام اینکه ایران در چند سال گذشته یک جهش بزرگ درزمینه تحقیق و توسعه هسته ای داشته است،گفت: با حرف نمی توان حرکت سانتریفیوژها را متوقف کرد.
نخست وزیر رژیم اسرائیل ادعا کرد که برنامه ساخت سلاح هسته ای ایران به نقطه غیر قابل برگشتی رسیده و تمامی خطوط قرمز را رد کرده است.
اتهام زدن به ایران در حالی توسط نخست وزیر رژیم صهیونیستی تکرار می شود که این رژیم دستکم ۲۰۰ بمب هسته ای در اختیار دارد و تاکنون اجازه بازرسی از مراکز اتمی خود را به بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی نداده است.
توسعه اسلام گرایی در منطقه، نابودی اسراییل و توسعه نفوذ در عراق، لبنان، سوریه، یمن و غزه توسط جمهوری اسلامی ایران بخش دیگری از لفاظی ها و اتهاماتی بود که بنت مطرح کرد.
وی با طرح این ادعا که تهران تلاش دارد تمام خاورمیانه را زیر چتر هسته ای خود در آورد، حرف چندی پیش خود را دوباره تکرار کرد و گفت که این رژیم اجازه ساخت سلاح هسته ای توسط ایران را نمی دهد.
این ادعاهای بنت در حالی مطرح می شود "ایهود اولمرت" نخست‌وزیر سال‌های ۲۰۰۹- ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای نوشت که این رژیم قدرت نظامی که بتواند توان هسته‌ای ایران را برای همیشه از بین ببرد ندارد.
اولمرت در روزنامه "هاآرتص" نوشت که سیاست "بنیامین نتانیاهو" در قبال ایران و تکرار این ادعا که ایران در آستانه دستیابی به سلاح اتمی است، درست نبود، چرا که غنی‌سازی وسیع و سریع اورانیوم لزوما موجب نمی‌شود که ایران به بمب اتم دست یابد.
وی در پاسخ به سؤال خود مبنی بر اینکه پس در قبال توان هسته‌ای ایران چاره چیست و چه باید کرد، نوشت: سخنان تحریک‌آمیز باعث نمی‌شود که توان نظامی واقعی برای از بین بردن توان هسته‌ای ایران را به طور کامل به دست آورید، آن‌گونه که در عراق و سوریه انجام دادیم و زمانی که تلاش می‌کنیم تا آماده مواجهه فراگیر نظامی شویم، ممکن نیست که چگونگی پایان آن را ارزیابی کنیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری