کد خبر: ۴۹۲۲۸
تعداد بازدید: ۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۷
یادداشت از حسین عبداللهی
نمردیم و زنده ماندیم، سلطان شدن مرغ را دیدیم که محصولش 65 هزارتومان شد، این روزها حتی میان مرغ ها هم دعواست، هر کدام بیشتر تخم کنند عزیز تر است، در گذشته سلطان ارز "مد" بود اما الان سلطان "مرغ"، هر کدام از آنها بیشتر "قل" بخورد چرب تر است.

به گزارش تجارت امروز، تخم مرغ در زمان دولت روحانی از 12 به 16 هزار و 500 رسید، خیابانها شلوغ شد، بگیر و ببندها رنگ تازه ای به سیاست بخشید، این اعتراض ها سبب شد تا روحانی جلسه ای با مرغ ها و صاحبان آنان داشته باشد، اینجا بود که گند دعوای مرغ ها و صاحبانشان در آمد، مرغ ها که از قیمت ها خبر نداشتند، برای این که زهر چشم بگیرند تصمیم گرفتند تا دیگر تخم نکنند، بلاخره این اعتصاب برای این که حسن کلید ساز شرمنده مردم عزیز ایران نباشد، با گفتمان رفعش کردند، تا این که قیمت به 10 هزار تومان رسید. 

رفع مشکلات چون پشتوانه نداشت دوام نیاورد و رقص قیمت آغاز شد، این رقص به حدی جذاب بود که مردم متوجه افزایش قیمت نشدند و هی خریدند.

نزدیک انتخابات ریاست جمهوری که شدیم، بسیاری از مردم فهیم ایران "بی خیال" و "سر" از گرانی شدند و خودشان را اینطور توجیه کردند که اگر انشاالله روحانی رفت به سمت ارزانی پیش خواهیم رفت، نه تنها چیزی ارزان نشد بلکه افزایش قیمت ها رنگ بوی جدی به خود گرفت به طور مثال پراید 100 میلیونی به 155 میلیون تومان رسید و تخم مرغ 20 هزارتومانی به 65 هزار تومان.

در همه تورم ها مقام نخست را کسب کردیم و مسیرمان به المپیاد باز شد به جز تورم حقوق از اول آخریم.

چرا نمی توانیم سلطان گرانی را ریشه کن کنیم؟

سوال بسیاری از مردم فهیم ایران این است، چرا سلطان ها محاکمه نمی شوند، مگر آنان به کجا وصل هستند، چرا زمانی که بحث از محاکمه می شود، بعضی ها می ترسند یا فرار را برقرار می کنند، دزدیده شدن دکل بزرگ نفتی در زمان (م.ا) همچنان در ابهام است.

فیلم رابین هود فیلمی جذاب بود و است، او به نفع مستضعفان می دزدید اما برخی از مدیران به نفع جیب خود.

چرا رابین هود نداریم

اینکه چرا رابین هود نداریم جای سوال است، واقعا چرا نداریم، چرا معرفت و مردانگی را باید در "رابین هود" جستجو کرد.

اگر برخی ها "قانع" و کشور دوست باشند می توانند "رابین هود" زمانه باشند، متاسفانه در چند وقت اخیر شماری از فرزندان مسئولان با پول بیت المال به کشورهایی که در آن از هر جهت راحتند سفر کرده و کلیپ صوت و تصویر از فسق و فجور خود به ایران ارسال کرده اند، دیدن این فیلم زجر آور است.

برای کسانی که از شکم سیری مسئول شده اند فرقی نمی کند تخم مرغ 65 هزار تومان باشدیا یک میلیون تومان.

انتهای یادداشت//

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری