کد خبر: ۴۹۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
ئیس قوه قضائیه گفت: در نشست‌هایی که با سران قوا و مسئولان مختلف برگزار کردیم به بررسی آسیب‌های اولویت‌دار پرداخته شده، یکی از مسائلی که من به شدت به آن اعتقاد دارم استفاده حداکثری از مردم برای رفع مشکلات، کمک خواستن از مردم و کمک کردن به مردم است و دومین موضوع استفاده از ظرفیت‌های حکومت برای امید آفرینی، عزت بخشی و ارتقای رفاه مردم است.

به گزارش تجارت امروز، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در دیدار با قشرهای مختلف مردم که در  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط کنونی امیدی که در مردم ایجاد شده را باید ارتقاء دهیم و این موضوع با حرف امکان‌پذیر نیست و باید به صورت عملی ورود پیدا کنیم و در این راستا در 3 ماه گذشته بیشترین هماهنگی بین سران قوا اتفاق افتاده و همفکری برای رفع مشکلات انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست‌ها به بررسی آسیب‌های اولویت‌دار پرداخته شده یکی از مسائلی که من به شدت به آن اعتقاد دارم استفاده حداکثری از مردم، کمک خواستن از مردم و کمک کردن به مردم است و دومین موضوع استفاده از ظرفیت‌های حکومت برای امیدآفرینی، عزت بخشی و ارتقای رفاه مردم است.

 او گفت: این امور باید با وحدت میان قوا انجام بگیرد و مسئولان با تشکیل کارگروه‌های مختلف برای رفع مشکلات گام بردارند. توجه کنید که حتما باید یک پایه این کارگروه‌ها مردم باشند تا از خرد جمعی برای رفع مشکلات استفاده کنیم‌.

 وی اعلام کرد: ۲۰ درصد از پرونده‌های دستگاه قضا مربوط به حوزه خانواده است، حل این مسائل با همراهی مردم و قشرهای مختلف امکان‌پذیر است و صرفا نمی‌توان به قانون و اهرم‌های قانونی تکیه کرد، امروز یکی از مسائلی که حتما باید خانواده‌ها و بانوان در نظر بگیرند، آشنایی این جامعه به مسائل حقوقی است.

محسنی اژه‌ای گفت: در شرایط جنگ اقتصادی هیچ واحد تولیدی نباید تعطیل شود و حتی باید از ظرفیت اسمی آن واحد بیشتر استفاده شود و در این میان نقش مهم بر عهده استاندار است، ابتدا باید یک فهرست از واحدهای تعطیل، نیمه تعطیل و ورشکسته تهیه و واحدهایی که مشکل دارند شناسایی شود و سپس با تشکیل کارگروه‌هایی با حضور مسئولان استانی و متخصصان هرچه در استان قابل رفع است حل شود و اگر موضوعی مرتفع نشد به تهران ارجاع داده شود، در این میان نقش نمایندگان مجلس هم بسیار مهم است، در برخی موارد مشکلات قانونی وجود دارد که با ورود نمایندگان قابل حل است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری