کد خبر: ۴۹۲۳۷
تعداد بازدید: ۱۳۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹
یادداشت از حسین عبداللهی:
وزرا بعد از رای اعتماد از وکلای مردم در خانه ملت برای این که احساس غریبه گی نکنند با "چراغ قوه و ذره بین" گشتن و گشتن تا این که توانستند اسامی کسانی را که می توانند بیشترین بازدهی را در وزارتخانه داشته باشند انتخاب و خود را از تنهایی در آورند.

به گزارش تجارت امروز، سوال اینجاست، معاونی که راس کار است چه مشکلی دارد، آیا با جا به جایی آن روند کار بهتر می شود یا چون معاون وزیر قبلی بوده.

این جابه جایی ها اگر خوب باشد خب خوب است حرفی در آن نیست، به عقیده خیلی از صاحبنظران جا به جایی ها سم مهلکی است که نه تنها سودی ندارد بلکه با آمدن معاون جدید ساختار های خدمتی نا خودآگاه ضعیف می شود.  

این روزها صدای خداحافظی معاونان تمام وزارتخانه ها به مانند سازی است که خیلی ها را غمگین و خیلی ها را خوشحال می کند.

باید دید چه کسانی خوشحال یا ناراحت می شوند، قطعا مدیر قوی آنطور که از اسمش پیداس وزنش سنگین است و هر کسی نمی تواند دستورها را اجرا کند، مدیر ضعیف چون ضعیف است و کاری به کار پرسنل ندارد خداحافظیش سخت است چون کارکنان آن مجموعه دیگر نمی توانند در محیط کار غیب یا کم کاری کنند.

قطعا عذاب رفتن معاون از یک وزارتخانه با حواشی های زیادی مواجه است، پرسنل با ذهن خود درگیر هستند که مبادا معاون جدید خوب "تا" نکند.

قشر سوم از پرسنل تغییر معاون برایشان فرقی نمی کند چه حسن وزیر باشد چه حسین، چون از ابتدا یاد گرفتند درست خدمت کنند، زیر و رو بلد نیستند، چاپلوسی هم نمی کنند، چون آداب کار را بلد هستند محیط خدمت برایشان فرق ندارد.

این روزها به محض اینکه معاونی انتخاب می شود سریع از مدرک تحصیلی شان سخن گفته می شود، توجهی به تخصص نمی شود.

آفت در کار چیست؟ 

آفت در کار معاونی بسیاری دارد، یک ضرب المثل قدیمی است که یه دیوانه سنگی به چاه می اندازد که 100 عاقل از درآوردن آن ناتوانند. 

شخصی که به عنوان معاون انتخاب می شود چه ضمانت اجرایی دارد که کار با کیفیت خوب پیش ببرد، خدارو شکر کشور در امن و امان است تنها مشکل ما جا به جای معاونان است.

آقای وزیر عزیز اول نفس عمیق بکش بعد اجازه بده مهر وزاتیتان خشک شود بعد خودکار به دست شو، بخدا اگر وقت جا به جایی معاون در کار دیگری صرف شود شاهد شکوفایی می شویم.

آقای وزیر معاون چه خصوصیاتی باید داشته باشد: 

نمی دانم

می دانم 

بعدا می گویم

به کسی ربط ندارد

وزیرم

به خودم ربط دارد 

از قیافش خوشم نمیاد

چراغی که به مسجد رواس بر خانه حرام است

انتهای یادداشت//

 

 

 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری