کد خبر: ۴۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
رئیس جمهوری گفت: حتما تلاش خواهیم کرد وضع مسکن را در کشور متحول کنیم چرا که وضع کنونی قابل قبول نیست.

به گزارش تجارت امروز، آیت الله رئیسی در سفر به کهگیلویه و بویراحمد با اظهار اینکه به دلیل شرایط کرونایی امکان حضور در اجتماعات عظیم مردمی وجود نداشت، افزود: پیش از این سفر، جمعی از دوستان را مأمور کرده بودم که مسائل و مشکلات استان را بررسی کنند.

رئیس جمهوری با اشاره به  اینکه این استان امکانات و ظرفیتهای بسیاری دارد، گفت: پایان پروژههای نیمه تمام از جمله سدهای در دست ساخت استان جزو اولویت های دولت برای استان است. ۲۱۷ طرح در حوزه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، راه و شهرسازی، حوزه کشاورزی، صنعت و گیاهان دارویی برای کهگیلویه و بویراحمد به تصویب رسیده تا هم روند پیشرفت استان و هم اشتغال زایی تسریع شود.

رئیسی با اشاره به گزارش شماری از وزرا از بازدیدهای مناطق مختلف استان گفت: در این گزارشها، طرحهای قطعی شده برای استان اعلام شد تا همه مدیران استان یک حس مشترک پیدا کنند که این کار، کار خودشان است و باید این کارها را به سرانجام برسانند و همچنین پاسخگوی مردم و سلسله مراتب اداری هم باشند.

رئیس جمهوری همچنین به سفر خود به منطقه زلزلهزده سیسخت و نیز گزارش ارائه شده در جلسه از وضعیت مدارس کپری و کانکسی اشاره کرد و گفت: همه دستگاههای ذیربط به تکمیل خانههای زلزلهزدگان تا پیش از شروع فصل سرما و نیز سامان دادن مدارس غیراستاندارد موظف شدند. همچنین وضع خانههای روستایی در خطر تخریب نیز باید سامان یابد.

رئیسی به طرحها و برنامههای دیگر دولت از جمله ارائه تسهیلات ازدواج جوانان و نیز رسیدگی به وضع مسکن در شورایعالی مسکن که به زودی تشکیل جلسه خواهد داد، اشاره کرد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه بخش مسکن را به عنوان یکی از صنایع پیشران فعال خواهیم کرد،افزود: فعال شدن بخش مسکن خیلی از صنایع را فعال میکند.

رئیسی با اشاره به اینکه طرحهای تصویب شده و تزریق اعتبارات آنها تحرک خوبی در استان پدید خواهد آورد، گفت: بخشی را در معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری ایجاد کردیم که کارش فقط پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی خواهد بود و مردم نیز به طور منظم از نتایج اجرای طرحها مطلع می شوند.

رئیس جمهوری از مدیران استانی و سایر مدیران دستگاههای اجرایی خواست از ظرفیت جوانان کشور بیشتر استفاده کنند.

انتهای خبر//ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری