کد خبر: ۴۹۲۴۱
تعداد بازدید: ۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جلسه مشترک با وزارت راه و شهرسازی درباره مسکن خبرنگاران گفت: هیچ تبعیضی در زمینه واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نیستیم.

به گزارش تجارت امروز، محمد مهدی اسماعیلی درباره خبرنگاران جامانده از فهرست نام نویسی شده مسکن خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه مشترک با وزارت راه و شهرسازی مشکل موجود رفع شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: البته من گفتم جلسه را رسانه‌ای نکنند چون دستور رئیس‌جمهور این است که ما از اقدامات بگوییم نه از کارهایی که می خواهیم انجام دهیم. منتظریم تا اقدامات به نتیجه روشنی برسد و پس از آن خبر را منعکس کنیم اما وقتی این موضوع رسانه ای شد در این خصوص توضیحاتی را به اطلاع خبرنگاران می رسانم.

اسماعیلی به سفر اخیر خود به مشهد مقدس هم اشاره کرد و گفت: در حاشیه برخی برنامه هایی که در این شهر داشتیم دوستانی که بیشتر همکاران صدا و سیما بودند این سوال را مطرح می‌کردند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: هر کاری را در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌دهیم برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه است لذا در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

تبعیض در واگذاری مسکن خبرنگاران نداریم

 اسماعیلی اعلام کرد: همه همکاران رسانه‌ای ما شاید به دلایلی وابستگی‌هایی به سازمان‌های دیگر داشته باشند، ولی ما هیچ تبعیضی را در زمینه واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نبوده و نخواهیم بود از این رو در مورد همه چه کسانیکه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا زیر مجموعه های آن و چه کسانی که خارج از وزارتخانه و تحت حمایت نهادهای دیگر فعالیت می‌کنند، تاکید داشتیم هیچ صاحب حقی در این زمینه از قلم نیفتد.

ممکن است بخشی از همکاران رسانه‌ای به دلیل وابستگی های سازمانی یکسری تسهیلات را دریافت کنند که طبیعی است اولویت با کسانی است که این تسهیلات را دریافت نکرده‌اند.

هیچ صاحب حقی نباید از قلم مسکن خبرنگاران بیفتد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مجددا یادآور شد: برای همه همکاران رسانه ای به ویژه خبرنگاران چه ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند و چه نباشند در موارد لزوم ما این فضا را فراهم خواهیم کرد.

اسماعیلی تاکید کرد: من خواهش کردم دوستان بررسی مجدد داشته باشند تا هیچ صاحب حقی از قلم نیفتد. تلاش ما با وزارت راه و شهرسازی بر این است که تمامی خبرنگاران صاحب حق و واجد شرایط بتوانند از تسهیلات دریافت مسکن بهره مند شوند.

وی در عین حال گفت: با عنایت به اینکه وارد فضای جدیدی در دولت سیزدهم شده ایم لذا سابقه گذشته را رها کنید.

مرداد امسال پیرو تفاهم‌نامه ساخت مسکن برای اصحاب هنر و رسانه بین دو وزارتخانه‌ راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد به زودی عملیات اجرایی پروژه‌ها آغاز شود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری