کد خبر: ۴۹۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴

شناسایی یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خالی

شناسایی یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خالی
نایب رئیس کمیسیون خانه ملت گفت: قطعا آمار خانه های خالی بیش از رقم اعلامی تا به امروز بوده و وزارت راه و شهرسازی به کمک سازمان بازرسی باید هرچه سریع تر نسبت به شناسایی سایر واحدها و معرفی آن به سازمان امور مالیاتی اقدام کند.

به گزارش تجارت امروز، اسماعیل حسین زهی با اشاره به ضرورت اجرای دقیق قانون گرفتن مالیات از خانه های خالی افزود: متولی اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی وزارت راه و شهرسازی است که مکلف است فهرست خانه های خالی را تهیه و به سازمان امورمالیاتی معرفی کند. بر اساس آخرین رایزنی انجام گرفته تاکنون یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خالی با خود اظهاری مالکان شناسایی شده است.

وی اعلام کرد: قطعا آمار خانه های خالی بیش از این رقم است که وزارت راه و شهرسازی به کمک سازمان بازرسی باید هرچه سریع تر نسبت به شناسایی این واحدها و معرفی آن به سازمان امور مالیاتی اقدام کند.همه بخش ها باید در اجرای این قانون همکاری لازم را داشته باشند.

نماینده مردم خاش در خانه ملت افزود: باتوجه به اینکه عده ای از طریق ساخت و ساز واحدهای مسکونی آن را دارایی ثابت تلقی می کردند، افزایش قیمت نیز به نفع آنان بود. اجرای این قانون برای صاحبان خانه های خالی به صورت پلکانی مالیات وضع می کند و از ایجاد انحصار در این بازار جلوگیری خواهد کرد.

وی اظهارداشت: خانه های خالی که شناسایی شده اند، یا باید خانه خود را اجاره بدهند یا به صورت پلکانی مالیات بالایی بپردازند. قطعا اجرای دقیق این قانون در ساماندهی بازار مسکن و کنترل رشد قیمت ها موثر است و باید با دقت اجرایی شود.

انتهای خبر//ح.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما