کد خبر: ۴۹۲۶۶
تعداد بازدید: ۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر خبرنگار و هنرمندی قبل‌تر از امکانات دولتی برای خانه‌دار شدن استفاده کرده باشد و یا مالک خصوصی باشد نمی‌تواند مشمول تفاهمنامه ساخت مسکن بین وزارت راه و وزارت ارشاد شود.
به گزارش تجارت امروز، محمود محمودزاده درباره آخرین وضع مسکن خبرنگاران و اصحاب هنر و رسانه افزود: طبق تفاهمنامه ای که در دولت قبلی با وزارت ارشاد منعقد شد، ساخت ۱۰ هزار واحدمسکونی برای اصحاب رسانه و هنر در دستور کار است.

وی اظهارداشت: تاکنون ۹ هزار نفر توسط وزارت ارشاد به وزارت راه معرفی شده است و 1000 نفر دیگر باقی مانده است. این افراد به پروژه های درحال ساخت در سراسر کشور متصل می شوند  و واحدهای در حال ساخت به عنوان مسکن ملی، شامل این افراد خواهد شد.  

وی تاکید کرد: کارمندان وزارت ارشاد مشمول این تفاهمنامه نمی شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: این تلقیِ اشتباه وجود داشته که هر خبرنگار و هر هنرمندی شامل این طرح مسکنی می شود، در حالی که اینگونه نیست.

محمودزاده اعلام داد: شرایط تفاهمنامه ها به طور کلی یکی است؛ از جمله تفاهمنامه بین وزارت راه و وزارت ارشاد هم راستا با شرایط عمومی است که همه متقاضیان باید داشته باشند. بنابراین واجد شرایط بودن متقاضی لازم است و اگر فرم "ج"  افراد قرمز باشد نمی توانند در این طرح حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: تفاوت تفاهمنامه ها در این است که دستگاه‌های مربوطه کمک های ویژه‌تری را انجام می‌دهند تا مخاطبین با شرایط بهتری صاحب مسکن شوند ولی به معنای استثنا در واجد شرایط بودن به معنای قانونی آن نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براین اساس اگر خبرنگار و هنرمندی قبل تراز امکانات دولتی اعم از تسهیلات دولتی و مسکن دولتی استفاده کرده باشد و یا مالک خصوصی باشد نمی تواند مشمول این تفاهمنامه شود.

محمودزاده گفت: همچنین زنان مجرد به غیر از مجردان بالای ۳۵ سالِ خودسرپرست و سرپرست خانوار مشمول این طرح نمی شوند.  سابقه سکونت ۵ ساله در شهر مورد تقاضا نیز در این طرح‌وجود دارد و هم چنین عدم وجود مالکیت خصوصی از دیگر شروط در معرفی خبرنگاران و اصحاب هنر به پروژه های در حال ساخت است.

به گزارش ایرنا، برای رفع معضل مسکن در کشور طرح هایی از جمله طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارایه شده است.  

طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد. جزئیات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیز قرار است به زودی اعلام شود.

۹ مرداد امسال با امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت فرهنگ و ارشاد، مقدمات اجرای طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران و هنرمندان واجد شرایط، فراهم شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری