کد خبر: ۴۹۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با محکومیت همه اشکال تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی و دارویی تحریم های یکجانبه گفت: تحریم ها مردم عادی را مورد هدف قرار داده و به مثابه عمل تروریستی محسوب می شود.

به گزارش تجارت امروز، دکتر مجید تخت روانچی در کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تشریح مواضع جمهوری اسلامی  ایران درباره مبارزه با تروریسم پرداخت.

او اظهارداشت: ارشدترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با محکومیت همه اشکال تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی و دارویی تحریم های یکجانبه و اعلام تعهد خدشه ناپذیر ایران در مبارزه با این پدیده شوم، یاد و خاطره قربانیان تروریسم از جمله شهید سپهبد قاسم سلیمانی که توسط اقدام تروریستی آمریکا به شهادت رسید و شهدای دانشمند هسته ای کشورمان را گرامی داشت.

تخت روانچی تنها راه مبارزه با تروریسم  مبارزه با ریشه های آن از جمله اشغال و مداخله نظامی در سایر کشورها دانست و در عین حال بر حق مسلم مردم فلسطین در اعمال حق تعیین سرنوشت خود و دفاع مشروع در برابر رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

سفیر ایران در سازمان ملل با بیان این مطلب که  صرف نظر از اینکه تحریم های یکجانبه توان کشورها در مبارزه با تروریسم را تحت تاثیر قرار می دهد، اعلام کرد: نظر به اینکه این تحریم ها مردم عادی را مورد هدف قرار داده و با هدف ایجاد آشوب و بی نظمی در کشورها و تقابل مردم و حاکمیت ها انجام می پذیرد، خود به مثابه عمل تروریستی محسوب می شود.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، فقدان کنوانسیون جهانی جامع  مبارزه با تروریسم و عدم اجماع جهانی در ارائه تعریف واحد از عمل تروریستی را محملی برای سوء استفاده برخی از کشورها در اعمال استانداردهای دوگانه در مبارزه با تروریسم، تفسیرهای خودرای از آن و تعیین فهرست های یکجانبه با اتهام زنی به سایر کشورها و نهادهای قانون اساسی آنها به عنوان حامی تروریسم دانستند و حمایت ایران را به منظور تدوین کنوانسیونی جهانی و جامع در مبارزه با تروریسم اعلام کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری