کد خبر: ۴۹۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید و تحویل ۶۵۰۰ چادر به کمیساریای عالی پناهندگان در مدت دو ماه خبر داد و گفت: بزودی نساجی هلال می تواند تمامی نیاز کشور در خصوص اقلام امدادی را تامین کند.
به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمدرضا امیریان افزود: در نیمه نخست  امسال ۱۴۰۰ و پیرو تاکیدی که در هیات مدیره شرکت نساجی هلال درزمینه بازاریابی خارج از مجموعه انجام گرفت، اقدام های جدیدی در این زمینه انجام شد.

وی اظهارداشت: در همین راستا توافقی با کمیساریای عالی پناهندگان انجام گرفت و آنان درخواست خرید خود را به نساجی هلال ارائه دادند. این درخواست درزمینه تامین چادر مورد نیاز این نهاد برای کمک به پناهجویان افغانستانی بود و در ادامه نیز یک قرارداد در این خصوص منعقد شد.

به گفته وی نساجی هلال طبق این قرارداد متعهد شد که ۶۵۰۰ تخته چادر تولید و به کمیساریای عالی پناهندگان تحویل دهد که این امر در مدت ۶۰ روز محقق شد.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران اضافه کرد: تمامی تعهدات از سوی نساجی هلال انجام شد و محموله در سه بخش به کمیساریا تحویل داده شد. این تعامل از آن جهت حائز اهمیت بود که جنبه بین المللی داشت و به نحوی می توانست توجه های بین المللی را به سمت نساجی هلال ایران جلب کند.

امیریان ادامه داد: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ما توانستیم به خوبی استانداردهای لازم بین المللی را در این تولید مدنظر قرار دهیم و یک محصول با کیفیت را تحویل دهیم. این همکاری با کمیساریای عالی پناهندگان می تواند در آینده نیز تداوم داشته باشد. امروز این ظرفیت در نساجی هلال احمر وجود دارد تا نیازهای کشورهای همسایه را تامین و اقلام امدادی مورد نیاز منطقه را تولید کند.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران گفت: در 10 سال گذشته، برای نخستین بار توانسته ایم در تولید و فروش محصولات امدادی رکورد جدیدی ثبت کنیم و ۵۵ درصد محصولات تولیدی خود را به سایر مجموعه ها به فروش برسانیم. در ۶ ماه نخست امسال فقط ۴۵ درصد ظرفیت نساجی هلال در اختیار هلال احمر قرار گرفته و تولید محصولات امدادی مورد نیاز جمعیت بوده است.

برنامه مدون توسعه و به روز رسانی ماشین آلات و تجهیزات شرکت صنایع نساجی هلال در ۳ سال تدوین و طراحی گردیده و بر این اساس درحال حرکت هستیم که بخشی از این برنامه در سال جاری محقق خواهد شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری