کد خبر: ۴۹۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
مشاور امور کودک و نوجوان، با اشاره به این که خیلی از مادران معتقدند تا زمانی که ویروس کرونا در کشور ریشه کن نشود اجازه حضور فرزندانشان را در مدارس نمی دهند،گفت: چندی پیش آموزش و پرورش دستور برگزاری مدارس به صورت حضوری در آبان خبر داده است، به نظرم تصمیم وزارتخانه عجولانه بود.
به گزارش تجارت امروز به نقل از تلنگر، بیتا بهرامی در گفتگو با تلنگر افزود: با توجه به این که از زمان شیوع ویروس کرونا، ۲ سال می گذرد همچنان شاهد ممانعت خانواده ها برای حضور فرزندانشان در کلاس های درسی هستیم.
 
وی اظهارداشت: درست است که برگزاری کلاس های حضوری تاثیر بسزایی در یادگیری فرزندان دارد اما برگزاری کلاس آنلاین هم بی تاثیر نیست.
 
او در ادامه سخنانش الزام حضور دانش آموزان از آبان را رد کرد و گفت: با توجه به این که بنیه جسمی دانش آموزان خیلی قوی نیست و احتمال اینکه سریع به بیماری کرونا مبتلا شوند خیلی زیاد است.
 
وی ادامه داد: مراجعه خیلی از والدین دانش آموزان را داشتیم آنان نگران هستند، بنده به عنوان مشاور به وزارت آموزش و پرورش توصیه می کنم موضوع حضور الزامی دانش آموزان در مدارس را مجدد بررسی کند.
او گفت: ابتلا به ویروس کرونا علاوه بر هزینه های بالای درمان خطر جدی برای خانواده ها است. به عنوان مثال مگر یک خانواده چقدر درآمد دارد که بتواند هزینه درمان را هم بدهد.
 
بهرامی ادامه داد: این روزها شاهد استرس خیلی از خانوانده ها هستیم و این خود یک سم است، تداوم آن می تواند تاثیر منفی بر فرزندان بگذارد.
 
او گفت: یکی از پیشنهادهای بنده به عنوان کارشناس این است که هر تصمیم گیری غلط باعث ترک تحصیلی دانش آموز خواهد شد.
انتهای خبر//ح.ع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: