کد خبر: ۴۹۳۲۳
تعداد بازدید: ۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
آیت الله حسینی قزوینی
استاد حوزه علمیه قم گفت باید با شبهات وهابیت در فضای مجازی و حقیقی مقابله کنیم و مذهب تشیع را گسترش دهیم.

به گزارش تجارت امروز، آیت الله سید محمد حسینی قزوینی، در جلسه شورای فرهنگ عمومی شمیران با موضوع وقف و امر به معروف و نهی از منکر، :امروزه فضای مجازی تبدیل به قتلگاه جوانان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه جوانان منحرف وهابی بیشتر از جوانان شیعه به دنبال مسائل تاریخی و مناظره هستند، گفت: وهابیون به صورت مستمر دین خود را تبلیغ می‌کنند.

او در ادامه سخنانش با اشاره به این که شیعیان باید برای گسترش معارف مکتب شیعه در دنیا بیشتر تلاش کنند،اظهارداشت: امروز شاهد این هستیم غرب برای مقابله با اسلام، انقلاب، ارزش های اسلامی و فرهنگی، انواع طرح ها را با حضور اندیشمندان و متفکران اجرا کرده است.

وی همچنین به برگزاری جلسات اوقاف اشاره کردو  افزود: جلسه ای که تاثیر نداشته باشد، بیهوده است.

وی ادامه داد. وقف یکی از کارسازترین و سالمترین شیوه هایی است که تمکن مالی را به صورت احسانی ماندگار در خدمت نیازهای جامعه قرار می دهد.

حجت الاسلام رستم نژاد معاون آموزش حوزه های علمیه کشور در حاشیه این مراسم با تاکید بر فرهنگسازی وقف در جامعه، گفت: ضرورت دارد که اموال وقفی در رونق تولید سرمایه گذاری شود و از این طریق گامی در جهت محرومیت زدایی برداشته شود.

وی همچنین بر لزوم فرهنگسازی موضوع وقف در جامعه تاکید کرد و افزود: یکی از خطوط اسلامی در اقتصاد اسلامی وقف است که برای مصرف و نیز جهت دهی به تولید و توزیع منابع می تواند موثر باشد و از این طریق می توان به نیازمندان جامعه هم کمک رسانی کرد و  اموال سرگردانی که در دست برخی از افراد باقی مانده و ممکن است، موجب هدر رفت و اسراف است را  سر و سامان داد.

او با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ وقف اگر به درستی هدایت و مدیریت شود، می تواند منشا آثار و برکات فراوان برای رفع نیازمندی نیازمندان باشد، گفت: موقوفات در اسلام حد و مرز خاصی ندارند و می توان در هر مساله ای برای وقف ورود داشت، همان گونه که در گذشته به این شکل بوده است و در موضوع هایی همچون مسافران در راه مانده، تحصیل،تقویت نهاد آموزش کشور، امور خیریه، ازداوج، مراسم های مذهبی و اعیاد، ایتام وقف انجام می گرفت.

وی با اشاره وقف مساله عبادی است که با نیت قرب الله انجام می شود، اضافه کرد: تامین معاش محرومین،گره گشایی،هدایتگری نسبت به اموالی که امکان هدر رفت آنها وجود دارد، باید با وقف سر و سامان داده شود، تا از فساد در جامعه جلوگیری شود.

انتهای خبر// ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: