کد خبر: ۴۹۳۳۹
تعداد بازدید: ۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
وزیر خارجه ایران و وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین المللی آفریقای جنوبی بر تقویت همکاری در زمینه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای تاکید کردند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان در گفتگوی تلفنی با خانم پاندور وزیر روابط خارجی و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی پیرامون روابط و همکاری های دوجانبه بین‌المللی به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

در این تماس تلفنی موضوع های مختلف از جمله برگزاری دهمین کمیته سیاسی در سطح معاونین وزرای امور خارجه دو کشور در تهران، برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در سطح وزرای امور خارجه دو کشور، دیدار رسمی رئیس جمهوری ایران از آن کشور و سایر موضوع های مورد علاقه مورد گفتگو قرار گرفت.

خانم پاندور نیز با ابراز خرسندی از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر اهمیت توسعه مناسبات دو جانبه و علاقه آفریقای جنوبی در این زمینه تاکید کرده و در همین راستا به سفر رئیس جمهوری کشورمان به پرتوریا و همچنین برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک که به میزبانی آفریقای جنوبی در6 ماه سال ۲۰۲۲ قرار است در پرتوریا برگزار شود، اشاره کرد.

امیر عبدالهیان با استقبال از این موضوع، بر تشکیل کمیته های فرعی سرمایه‌گذاری، انرژی و بهداشت و همچنین در دستور کار قرار دادن زمینه های مورد علاقه طرفین برای همکاری و در راستای گسترش مناسبات تجاری  و اقتصادی تاکید کرد.

طرفین در پایان بر تقویت همکاری در زمینه های بین المللی و منطقه‌ای تاکید کردند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: