کد خبر: ۴۹۳۵۵
تعداد بازدید: ۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
معاون اقتصادی دولت تاکید کرد:
معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی باید از خوزستان تسریع شود،گفت: از مسولان مربوطه خواسته می شود، در کنار ارائه برنامه های خود، زمان تحقق آنان را نیز برآورد و اعلام کنند.
به گزارش تجارت امروز، محسن رضایی در نشست بررسی تخلیه کالاهای اساسی و وارداتی درمحل بندر امام خمینی(ره) اظهارداست: از متولیان این حوزه، خواسته می شود تا برنامه های کاربردی خود برای بهره‌وری و همچنین تحقق چشم انداز تعیین شده برای انجام حمل یکسره کالا را بیان کنند. 

وی افزود: انتظار می رود برنامه ریزی ها به سمت حمل یکسره کالا به مبادی مصرفی انجام بگیرد؛ در عین حال ذخیره سازی بخشی از کالاهای اساسی وارداتی در محل بندر نیر باید مورد توجه قرار گیرد. 

رضایی تصریح کرد: برنامه ریزی این دولت در حوزه کالاهای وارداتی به کشور، تحقق حمل یکسره از بندر تا محل مصرف است که باید با جدیت دنبال و پیگیری شود. 

وی درباره رویه های طولانی در ترخیص کالاهای وارداتی به بندر امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: تلاش می شود بعد از بررسی های انجام گرفته، فرایند های کاذب در حوزه های مختــلف مدیـریتی و قانونی شناسایی و رفع شوند. 

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکیدکرد: بایدتوجه داشت که موصوع تسهیل در روندصادرات کالا نیز باید تسریع یابد و این موضوع نیز از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. 

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: